Cvik na ramena pro jejich zesílení

Existují tři oblasti, které atlety a sportovce drží od progresu. Na mysli máme záda, kolena a ramena. Tato oblast je často velmi zanedbávána nebo naopak jsou na ně kladeny velké nároky. Dochází pak k častému zranění a poškozování, ať už z důvodu velké zátěže nebo špatného cvičení. Všemu se dá předejít, pokud pochopíte přirozený pohyb a funkci těchto partií. V tomto článku si ukážeme cviky, které propojují všechny uvedené partie. Nejenže je posílíme, ale navíc získáme maximální mobilitu bez rizika poranění.

Větrný mlýn (windmill) se spirálou

Než se pustíme do všech detailů, pojďme si objasnit pár mylných představ o větrném mlýnu.

  1. výhoda nepochází z „natahování“ ramene.
  2. větrný mlýn nemá nic společného s jógou.

Větrný mlýn je mnohem více, než jen cvičení na mobilitu. Pokud provádíte cvik správné, budujete pevnost celého těla. V prvé řadě je však nutné si přiznat, že mlýn není nic jiného, než mužský způsob, jak trénovat flexibilitu.

Pravidelným cvičením dosáhnete lepšího zpevnění a propojení dolní části nohou, kyčlí, dolních části zad a ramen. Budováním a posílením těchto partií vyřešíte všechny dysfunkce, které vám brání v progresu nebo způsobují bolest.

Spodní tah (hip hinge) ve frontální rovině

Jednou z výhod mlýna je možnost trénovat spodní tak v závěru ve frontální rovině. Naše tělo se může pohybovat ve třech rozměrech, ale většina tréninků pro sílu se zaměřuje pouze na jeden. Obvykle se domníváme, že pohybová průprava je jedna věc a síla jiná. Pravdou je, že funkční pohyb v sobě spojuje oba dva prvky, jak flexibilitu, tak sílu.

Z počátku bude mlýn možná příliš náročný. Jakmile však získáte potřebnou praxi, zlepší se váš progres o několik desítek procent. Váš trénink se zlepší a sním i síla, flexibilita a kondice. Tak vzhůru do toho.

You May Also Like