4 cviky s vlastním tělem pro budování síly a objemu

Cvičení s vlastním tělem vás může udělat velké a silné. Takové počínání se zaměřuje většinou na vyšší počet opakování a vytrvalost. Přesto tato metoda skvěle funguje i pro budování svalové hmoty, aniž byste se museli uchýlit k závaží. Jednou z dalších výhod cvičení s vlastní vahou, je ta, že může být provedeno téměř na jakémkoliv místě. Jediné co potřebujete, jste vy. Jaké jsou ideální cviky, které vám pomohou budovat svalovou hmotu i objem? Jedná se o známé cviky, o který určitě neuslyšíte poprvé.

L-Sed

Chcete-li posílit svůj střed a zároveň vytvořit solidní základ pro cvičení s vlastní vahou, L-Sed je vynikající volba.

Úspěšný L-Sed vyžaduje schopnost vyvíjet konstantní napětí, stejně tak flexibilitu a sílu. To jsou klíčové vlastnosti, které vám pomohou udržet zdraví a vitalitu. S takovou kontrolou těla budete schopni zvedat větší váhy, pokud se rozhodnete pro cvičení s činkami.

L-Sed je velmi jednoduchý cvik na provedení. Sednete si na zem a natáhnete nohy před sebe. Poté se zapřete dlaněmi o zem a vytáhnete tělo nahoru. Nohy jsou stále natažené. Ze začátku se to bude zdát náročné, ale postupem času zpevníte střed a bude to hračka. Pro vyšší stupeň obtížnosti můžete zapojit do cviku madla nebo pokrčit nohy.

Kliky

Kliky jsou základem pro všechny druhy cvičení a sportu. Jedná se o univerzální cvik, který zapojuje většinu svalů v těle a pomáhá budovat sílu a objem. Jak se provádí klik, nemusíme představovat. Pokud je pro vás jednoduchý klik příliš snadný, můžete přidat těžší varianty. Například si opřete nohy o židli nebo zkuste kliky ve stojce.

Výpady

Opět jeden ze známých cviků, který pomáhá budovat sílu, pružnost a stabilitu. Provedení základního cviku je velmi jednoduché, přesto je tento cvik poměrně náročný. Pokud však toužíte pro skutečně tvrdém provedení, ideální budou výpady ve výskoku, kdy trénujete i dynamiku a výbušnost.

Dřepy

Dřepy jsou skvělým kondičním cvičením, které pomáhají budovat sílů a objem nohou. Je to ideální doplňkové cvičení ke každému tréninku. Existují dva druhy dřepu, které se používají pro základní trénink – klasické a hluboké dřepy. Druhá varianta je náročnější, ale zase proniká hluboko do svalu. Kromě toho existuje celá plejáda náročných dřepů, jako například dřep na jedné noze. Výběr je čistě na vás a vaší kondici.

You May Also Like