4 zásady slušného chování v CrossFit tělocvičně

Stejně jako v klasická posilovna má pravidla chování (ručníky, vracení kotoučů na místo), tak i CrossFit Gym má pravidla slušného chování. Přinášíme vám základních 4 pravidla etikety, které byste měli dodržovat v každé CrossFit svatyni. Určitě je všechny znáte, ale opakování je matka moudrosti. Jdeme na to!

Respektujte prostor

Základní pravidlo. Jakmile je někdo na platformě, je to posvátné místo. Tato zásada se týká jak bezpečnosti, tak obyčejné zdvořilosti. Pokud někdo cvičí na platformě, nechoďte k němu blízko. Vyhýbejte se mu širokým obloukem a v případě, že osoba zrovna provádí přímý pohyb nahoru nebo dolů, radši se zastavte. Prostě zůstaňte mimo zónu.

Respektujte trénink ostatních

Pokud v tělocvičně vidíte někoho, kdo zrovna stojí a nemá co na práci, neznamená to, že skutečně nemá co dělat. Možná právě odpočívá, než mu doběhne čas na další sérii cviků. Nevyrušujte ostatní, pokud vás k tomu sami nevyzvou. Dívejte se kolem sebe a velmi rychle poznáte, kdo má čas se vykecávat a kdo tvrdě maká. Pokud jste jediní, kdo má čas mluvit, měli byste přemýšlet rychle o změně tréninku.

Nářadí je vždy jen jednoho

Opět je to pravidlo o prostoru. Tentokrát se však zaměříme na nářadí a pomůcky při cvičení. Pokud někdo využívá například box na skákání, který je dostatečně velký pro dva, neznamená to, že jste automaticky pozvaní. Člověk je společenský tvor, ale do určité míry. Prostě si najděte vlastní box nebo počkejte až odjede svoji sérii. Nesnažte se skákat v opačném pořadí než váš kolega. Je to nepříjemné.

Ne všechno se válí jen tak

Tento příklad je vhodný i pro klasickou posilovnu. Pokud má někdo kotouče na čince, asi ještě nedocvičil. Proto, když vidíte švihadlo na zemi v CrossFit tělocvičně, neznamená to, že je volné nebo někdo po sobě neumí uklízet. Podívejte se kolem sebe a ujistěte se, že předtím než si ho vezmete, nikdo jiného ho nepoužívá. Předejdete zbytečným konfliktům.

Pokud se nudíte, zkuste cestování Českem nebo si vezměte hezké dámské doplňky.

You May Also Like