5 důvodů proč ti nerostou svaly

Budování svalů není nic jednoduchého. Většinou se nedaří růstu svalové hmoty z několika důvodů. Jedná se však o chyby, kterým je snadné zabránit. Tak proč nezačít napravovat špatné návyky hned teď. Přinášíme vám 5 nejčastějších chyb, které vám brání v růstu svalů.

Čas přináší růže

Pokud jste začátečník, nemůžete očekávat výsledky po dvou týdnech. Trvá delší dobu, než se vaše svaly plně zapojí a začnou růst jako houby po dešti. Vaše koordinace a zapojení svalových vláken se každým tréninkem zvyšuje. Buďte trpělivý a výsledky se dostaví.

Pořiďte si deník nebo aplikaci

Sledujte svůj progres. Zapisujte si každý trénink, počet opakování, délku pauzy a další detaily, které vám pomohou udržet přehled o vašem cvičení a postupu k hromadě svalů. Díky deníku získáte jasný přehled i o tom, co děláte špatně. Je také skvělou motivací. Po třech měsících se podíváte na začátek a je vidět ten obrovský skok, který jste udělali za celou dobu.

Držte se plánu

Důležitý je plán, který jste schopni dodržovat. Trénink bez struktury a nahodilé cvičení vám nezlepší sílu ani nevybuduje svalovou hmotu. Náhodný plán je k ničemu. Přesně stanovený plán, který dodržujete na 100% vám přinese maximální zisky.

Přestaňte jíst jako vrabec

To znamená málo. Musíte mít mírný nadbytek kalorií pro podporu růstu svalů. Nejde budovat hmotu ze vzduchu. Dopřejte si pravidelnou dávku energie v podobě plnohodnotného jídla bohatého na bílkoviny, tuky i sacharidy. A je jedno zda jste masožravec nebo vegan. Ať už držíte jakoukoliv dietu, musí být vydatné a plná živin.

Podvádíte se

Určitě jste v tom nevině a za nic nemůžete. Je nám to jasné. Ale známe lidi, co podvádí sami sebe. Například při opakování nedotahují plný rozsah pohybu. Nebo zkrátka je to na ně moc námahy. Nechte své ego u vchodu a buďte dravec, který si jde tvrdě za svým. Provádějte vše se 100% soustředěním. Když už jste dost schopní na to dostat se do posilky, tak na to nekašlete.

You May Also Like