Kam na prodloužený víkend? Do Pavlova na jižní Moravu

Krása naší republiky spočívá v tom, že v ní najdete nejen hory, ale také příjemnou nížinu, líbivou na pohled. Stačí se vydat na jižní Moravu do okolí vodní nádrže Nové Mlýny, kde je opravdu hezky. Určitě tu s chutí zůstanete přes prodloužený víkend. Obec Pavlov vás ráda přivítá. Co zajímavého vás zde čeká?

Do Pavlova za vínem

Pavlov je jihomoravská obec, která leží na březích novomlýnské vodní nádrže. Lidé tu žili už v pravěku, o čemž svědčí četné vykopávky. Na ně se lze podívat v archeologické expozici v Dolních Věstonicích. Obec Pavlov je vesnickou památkovou rezervací s domy, jejichž jádra pocházejí ze 16. a 17. století. Pokud byste chtěli vidět stavbu ještě starší, stačí se vydat nad Pavlov na zříceninu mohutného hradu Děvičky, které celé krajině vévodí. A protože by bylo škoda tento kraj rychle opustit, stojí za to si najít ubytování v Pavlově.

Do kempu i do penzionu

Kemp nabízí levné ubytování. Pavlov je ale obcí také s řadou penzionů, kde najdou místo pro odpočinek ti, kterým prostředí kempu příliš nevyhovuje. Pohodlné pokoje a blízkost restaurace s dobrým jídlem jsou zárukou, že si po náročném dni, nabytém zážitky, budete moci v klidu relaxovat. Třeba u sklenky červeného nebo bílého vína, které uzrálo na zdejších vinicích. Výrobě tohoto lahodného moku se v Pavlově věnují vinaři již po generace. Patří to ke zdejší tradici.

Z Pavlova do blízkého okolí

Krajina okolo obce Pavlov je protknuta sítí turistických tras, které spojují jednotlivé vesnice. Neméně zajímavé jsou různé skalní útvary, na které lze při procházce po Pavlovských vrších narazit. Zastavit se můžete na vyhlídce Děvín, skále Strážce, pozůstatcích hradu Neuhaus. Lze si projít naučnou stezku Děvín, nebo na kole projet cyklostezku Moravská vinná. V Klentnicích se určitě podívejte do Muzea kávy.

You May Also Like