Sportujte bez brýlí s kontaktními čočkami

Pokud je sport Vaším koníčkem, nebo se mu věnujete na profesionální úrovni, jistě víte, že klíčem k úspěchu je nejen fyzická zdatnost a obratnost, ale také dokonalý zrak. Sport vyžaduje dobrou prostorovou orientaci a schopnost maximální koncentrace na pohybující se předmět. Těžko byste správně odpálili na Vás mířený míč, kdybyste jasně neviděli, kam přesně směřuje.

Periferní pohled
Představte si, že jedete na kole a předjíždí Vás auto. Jistě jej chcete jasně vnímat, aniž byste se museli otáčet a riskovat pád. Brýle Vám tuto možnost neumožní, neboť nepokrývají celé zorné pole, ale korigují pouze přímý pohled. S kontaktními čočkami uvidíte jasně i při pohledu z boku a Vaše periferní vnímání nebude nijak ovlivněno, neboť budete moci využít zorné pole. Jednoduše uvidíte jasně a ostře všemi směry.

Sport s kontaktními čočkami – jasná volba
Při sportu jsou kontaktní čočky jasnou volbou. Dioptrické brýle vyžadují opatrné zacházení, jsou náchylné k poškrábání nebo rozbití. Pokud dojde při sportu k roztříštění skel brýlí, mohou střepy vážně poškodit oči a způsobit řezné rány v obličeji. Pokud jste však spokojeným nositelem brýlí,  nechcete se jich zcela vzdát a pouze Vám překážejí při sportu, představují právě pro Vás řešení jednorázové kontaktní čočky. Před sportováním si nasadíte nový pár čoček, který po skončení sportovních aktivit jednoduše vyhodíte. Z jednodenních čoček mohou být tou správnou volbou např. čočky  TopVue Daily, které jsou výborně snášeny 99 % nositelů, obsahují UV filtr a jsou vhodné i pro citlivé oči alergiků.
Jednoduše řečeno, s kontaktními čočkami si můžete užívat sportu bez jakéhokoli omezení, pocitu nepohodlí, či obavy z jejich zničení v důsledku neopatrného pohybu. Na rozdíl od brýlí čočky při sportu nepřekáží, nepadají, nezamlžují se a nebrání nošení slunečních brýlí, či ochranných helem a štítů.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *