Tréninkový plán s kterým zvládnete stojku

Naučit se stát na rukou vyžaduje obětavost, odvahu, vytrvalost a sílu. Neexistuje způsob, jak se tomu vyhnout. A to je dobře. Ať už máte důvod pro zvládnutí stojky jakýkoliv, potřebujete budovat komplexní sílu celého těla.

Ke zvládnutí stojky se zapojuje kompletní svalstvo a obzvláště ramena musí být silná a stabilní, aby udržela váhu celého těla. Nemluvě o středu těla, který musí udržet páteř a zároveň poskytovat stabilitu při hledání rovnováhy. Přinášíme vám jednoduchý tréninkový plán, který vám pomůže dosáhnout vysněného cíle.

Jednoduchý trénink pro vybudování síly a lepší rovnováhy

Následující cvičení poskytuje několik možných přístupů k zvládnutí stojky. Většinou si vystačíte pouze s vlastní vahou. Někdy je však potřeba zeď. Další problém, který se vyskytuje při nácviku a posilování ramen pro stojku, je strach z postavení se na rukou. V takovém případě, použijte právě jako opěrný bod zeď nebo matrace či trávu. Případný dopad bude měkčí a bez bolestí. Následující tréninkový plán pravidelně procvičujte třikrát týdně a uvidíte, že se výsledky rychle dostaví.

Tréninkový plán A

Zahřátí:

30 sekund klasické prkno

30 sekund prkno na předloktí

Cvičení:

Předpokládaná doba cvičení je 50 minut. 5 sérií.

5 oslí výkopy

10 stojka na rukou s dotknutím ramen (5 na každé straně)

1 přecházení stěny ve stojce

6 vykopávání nohou do stojky

Po dokončení série doporučujeme běh 1,5 kilometru zhruba na 80%.

Tréninkový plán B

Cvičení:

Předpokládaná doba cvičení je 10 minut.

10 výkopy ve stojce

10 oslí výkopy

10 stojka na rukou s dotknutím ramen

10 výkopy ve stojce

10 oslí výkopy

10 výkopy ve stojce

Pokud vydržíte u našeho tréninkového plánu a pravidelně budete cvičit jednotlivé série, výsledky v podobě silných ramen a středu těla, se rychle dostaví. Je jen potřeba vytrvalost a pevné vůle.

Může vás také zajímat finanční info a filmové novinky.

You May Also Like