Od jaké značky je nejlepší zinek, vitamín C a hořčík?

Vitamínové a minerální doplňky jsou nesmírně důležitou částí suplementace, která by neměla chybět u sportovců, ani u běžných lidí. Proto jsme náš dnešní článek zaměřili na výběr těch nejlepších doplňků na bázi zinku, vitamínu C a hořčíku.

Nejdůležitější vitamíny a jak je vybrat?

Nejdůležitějšími vitamíny pro sportovce i běžného člověka, u nichž často hrozí jejich nedostatek, je vitamín C, vitamín D a vitamíny B. Tyto vitamíny jsou pro naše zdraví velmi důležité, a ne vždy je dokážeme přijmout přirozenou cestou. Velice důležité je vitamíny zařadit především v zimních měsících, kdy s jejich nedostatkem bojujeme nejvíce. Zvláštní potřeba vitamínů je poté u silově trénujících sportovců, kdy se jejich spotřeba s těžkým tréninkem zvyšuje.

Vitamíny vybírejte vždy podle obsahu účinných látek a čistoty složení. Doplňky by rozhodně neměly obsahovat žádná umělá sladidla a barviva a ideálně byste z nich měli získat celou doporučenou denní dávku.

Nejlepší zinek

Zinek se nachází v každé lidské buňce a má příznivé účinky na funkci imunitního systému, trávení, ale také reguluje hladinu cukru v krvi a rovnováhu hormonů. Jeho suplementace je zvláště důležitá pro sportovce, protože je vylučován potem, ale i pro ext犀利士 rémně nezdravé lidi, protože jej likviduje například kouření, pití alkoholu a podobně. Pokud si s výběrem vhodného suplementu nevíte rady, můžete využít například tohoto skvělého žebříčku, kde pro vás ten nejlepší zinek vybrali.

Nejlepší vitamín C

Vitamín C neboli kyselina askorbová je extrémně důležitý antioxidant, který se podílí na celé řadě procesů našeho těla. Má zásadní dopad na fungování imunitního systému a jeho suplementace má zvláštní opodstatnění především na zimu, kdy na nás útočí různá onemocnění. Lámete si hlavu nad výběrem toho nejlepšího suplementu? Už nemusíte. Na posilka.cz vybrali ten nejlepší vitamín C za vás!

Nejlepší hořčík

Hořčíku se přezdívá prvek života, protože se v těle podílí na procesech, při kterých vzniká energie, díky níž můžeme existovat. Při jeho nedostatku se proto můžete cítit unaveni, můžete mít bolesti hlavy či zvýšenou pravděpodobnost křečí. Aby se vám tyto problémy vyhýbaly, můžete si v objektivním žebříčku na posilka.cz z nejlepších hořčíků, které můžete na trhu najít.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *