Legenda v silniční cyklistice? To jsou kola Bianchi!

Silniční kolo je svým způsobem specifické. Určené je primárně pro jízdu na zpevněných komunikacích, především asfaltových silnicích, ale i cyklostezkách a samozřejmě dálkových cyklotrasách.

Hlavní výhodou silničních kol je, že umožňují rychlou jízdu s menším odporem a snadněji se s ním zdolávají kopce a převýšení. Spíše než rekreační cyklisté na nich jezdí profesionálové, respektive zkušení cyklisté.

Italská silniční kola Bianchi

Jedním z nejkvalitnějších bezesporu je silniční kolo Bianchi. Nejstarší cyklistická značka na světě, která na trhu působí déle než 130 let. Během této doby vyšperkovala své modely k naprosté dokonalosti. A v silniční cyklistice se stala legendou.

Nezaměnitelná Celeste

Typická pro kolo Bianchi je charakteristická barva, kterou Italové nazývají Celeste. Značka se však nezaměřuje jen a pouze na design, nýbrž také na vývoj nových technologií. I proto je značka podepsána na mnoha úspěších na poli profesionální cyklistiky. Všechna kola značka vyrábí pomocí technologie CV, která vznikla ve spolupráci s NASA. Ta dokonale pohlcuje vibrace a zároveň zvyšuje tuhost kola.

Modely značky Bianchi

V portfoliu značky Bianchi ale najdete i další druhy kol. Profesionální cyklisté na světových závodech často jezdí na modelu Oltre XR4 s rámem s dostatečnou tuhostí a přitom nízkou hmotností. Toto kolo je také nejdražší, pořídíte jej za necelých 110 tisíc Kč. Alternativou pak je model Oltre XR3 (s menší tuhostí a vyšší hmotností).

Kolo pro jízdu do vrchu

Jezdíte se svým kolem s oblibou do vrchu? V tom případě pro vás bude ideální model Bianchi Specialissima, pro nějž je typický klasický profil trubek v kombinaci s nízkou hmotností zaručující jezdci rychlejší a příjemnější stoupání do strmých kopců. Sháníte primárně pohodlné silniční kolo? Mohl by to být model Infinito s krátkou zadní stavbou, vysokou hlavovou trubkou a stavěné na široké pneumatiky (až 33 mm). Z cenově dostupnějších modelů pak jmenujme Bianchi Infinito XE, Bianchi Sprint nebo případně hliníkovou variantu Bianchi Via Nirone, které je na zmíněném e-shopu k mání za necelých 45 tisíc Kč.

You May Also Like