Jak se vybavit na kolo? Vsaďte na kvalitní dresy

Cyklistika patří mezi velmi oblíbené volnočasové aktivity. Věnují se jí jednotlivci i celé rodiny i s malými dětmi. Je tomu tak i proto, že síť cyklostezek je u nás již poměrně hustá a na kole se dostanete do nejrůznějších koutů naší vlasti. K tomu, aby se vám na kole dobře jezdilo, je zapotřebí mít vhodnou výbavu. Co k ní patří?

Základem je kvalitní kolo

Nejdůležitější je pochopitelně vlastnit kolo, bez kterého se cyklistice věnovat nelze. Na výběr jsou kola silniční, treková i horská. Záleží na každém, kterému dá přednost. Vybírat by měl podle toho, po jakých cestách bude jezdit nejčastěji. Velmi často si lidé pořizují treková kola, která zvládnou jízdu po asfaltové silnici i po méně náročném terénu ve volné přírodě. Kdo jezdí pouze v horách, měl by sáhnout po horském kole, jenž je pro tento terén přizpůsobené a zvládne jízdu i po kořenech stromů.

Příznivcům jízdy po asfaltových cestách se možná zalíbí silniční kolo Bianchi, jež se pyšní 130 let dlouhou tradicí výroby. Vybírat lze mezi modely s hliníkovou a karbonovou konstrukcí. Některá kola této značky mají i elektro verzi.

Oblečení na kolo, ve kterém se vám dobře pojede

Když už budete mít kolo vybrané, tak přijde čas si pořídit vhodné oblečení. V minulosti lidé zpravidla jezdili v běžném sportovním oděvu. Dnes je doba jiná a v cykloprodejnách najdete bohatou nabídku cyklooblečení. Dresy Castelli patří na trhu mezi top modely. Vynikají dokonalými střihy a výbornými materiály. Nechybí pochopitelně ani elegantní italský design. V těchto dresech na svém kole zazáříte. A nejen to. Bude vám v nich příjemně, což je pro jízdu na kole velmi důležité.

Bez přilby se neobejdete

Další nezbytností bicyklové výbavy je odolná přilba, která vás bude chránit v případě nepříjemné kolize či pádu. Zapomenout byste neměli ani na pohodlnou obuv s pevnou podrážkou, která zajišťuje dobrý přenos vaší vynaložené síly na pedály. Brýle vás ochrání před sluncem i otravným hmyzem. S sebou na cestu si určitě vezměte také cyklistický batoh a do něho přidejte zásobu jídla a pití.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *