Znáte tyhle přírodní stimulanty? Dodají energii a podrží vás ve fitku i v ložnici

Moderní způsob života si v dnešní době žádá opravdu hodně energie. Kde ji ale brát, pokud nechcete spoléhat na energetické nápoje s obřím množstvím cukru a dalších nežádoucích látek? Pokud na vás už pozitivně nepůsobí klasická káva, otestujte benefity následujících přírodních stimulantů.

Guarana bojuje s únavou i vyčerpáním

Popínavá rostlina z Amazonie obsahuje až čtyřikrát více kofeinu než běžná káva. Po užití se navíc vstřebává až ve střevě, takže jsou její účinky mnohem delší než v případě popíjení klasické kávy.

Stimulant guarana pomáhá bojovat proti únavě či fyzickému i psychickému vyčerpání a některé zdroje dokonce hovoří o jeho přínosech při hubnutí a udržení ideální váhy. Guarana totiž snižuje pocit hladu, pomáhá zrychlit náš metabolismus a může být nápomocná při záchvatovitém přejídání.

Zároveň tahle popínavka zlepšuje kognitivní funkce a může pozitivně ovlivnit tréninkové režimy. Podle některých studií dokonce vykazuje extrakt z guarany slibné antidepresivní účinky, takže jejích benefitů mohou využívat také osoby, které trápí špatná nálada, úzkosti nebo deprese.

Guarana je také užitečná při léčbě a obraně proti některým neurodegenerativním poruchám. Studie zmiňují zejména Alzheimerovu nebo Parkinsonovu chorobu. A Brazilci dokonce tvrdí, že guarana má silný afrodiziakální účinek, navíc zvyšuje libido a podporuje sexuální funkce mužů i žen.

Kotvičník pomůže v posilovně i v posteli

Další zajímavou bylinkou je i kotvičník zemní. Ten je znám zejména pro své afrodisiakální účinky. Zvyšuje libido a vyladí hormonální systém mužů i žen. Zároveň pročistí játra, ledviny, močový a trávicí systém a dokonce snižuje fyzický i psychický stres.

Užívat by ho měli i lidé, které trápí kardiovaskulární obtíže. Bylinka totiž snižuje hladinu špatného cholesterolu, vysoký krevní tlak a pomáhá i při ischemické chorobě srdeční, angině pectoris a ateroskleróze.

Když k výše uvedenému připočtete i informaci, že kotvičník přírodním způsobem odstraní únavu a pomůže při pracovně náročném období, zlepšuje náladu, urychluje svalovou regeneraci, zvyšuje sílu a vytrvalost, jen těžko budete hledat konkurenta!

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *