Vodní dýmky jsou pro kuřáky velkým lákadlem

Kouření není činnost, která by vyloženě prospívala zdraví. I přesto se této kratochvíli věnuje poměrně hodně lidí po celé planetě, Čechy nevyjímaje. Jenže zatímco v Indii si inhalují tabákový kouř skoro zadarmo, u nás chtějí za cigarety doslova majlant.

To je také jeden z důvodů, proč mnozí milovníci cigaret často přecházejí na vodní dýmky. Ty jsou totiž v konečném důsledku mnohem levnější.

Jednorázová investice

Aby nedošlo k mýlce, vodní dýmky stojí samozřejmě víc než cigarety, a to i ty nejlevnější. Nicméně cigarety si musí správný kuřák pořizovat několikrát do týdne, zatímco koupit vodní dýmku si stačí pouze jednou, a pak už má člověk na dlouho pokoj. Dokupuje se jen tabák.

I ten se může docela prodražit. Na druhou stranu je možné kouřit i méně kvalitní modely za nižší ceny a zároveň si příliš chuťově nepohoršit. Vodní dýmky totiž disponují nádržkou na vodu, ve které se kouř kultivuje, díky čemuž má lepší vůni a také chuť. Hodně zde ovšem záleží na samotné dýmce. Ne všechny modely nabízejí ty nejlepší zážitky.

1. Malé dýmky – nejmenší a také nejlevnější. Jsou oblíbené hlavně u mladých lidí, kteří šetří, kde se jen dá. Vzhledem ke kompaktním rozměrům je jejich přenášení poměrně bezproblémové, a tudíž je možné je s sebou brát třeba na večírky. Od chuti by neměl nikdo čekat žádné zázraky. Do malé nádržky se totiž mnoho vody nevejde.

2. Střední dýmky – kdo nechce moc utrácet, ale zároveň si může dovolit něco lepšího, než je základ, ten se většinou poohlíží po dýmkách středních rozměrů. Nabízí dobrou chuť za poměrně slušné peníze. Prostě střední třída.

3. Velké dýmky – jsou tím nejlepším, co lze na trhu koupit. Jejich vodní nádržka je skutečně veliká a na chuti je to samozřejmě znát.

Vodní dýmky nejsou ničím vzácným a dají se běžně pořídit v mnoha kamenných obchodech. Prodej vodních dýmek však běžně funguje i na internetu.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *