Znehodnocení peněz inflací se blíží. Investujte do zlata

Jak zachránit úspory před znehodnocením inflací? Zkuste investování do zlata. Jaké výhody nabízí a v čem spočívají hlavní výhody? To se dozvíte přímo v tomto článku, kde nechybí ani doporučení na specializovanou prodejnu investičního zlata té nejvyšší kvality.

Peníze uložené ve zlatě nepoškodí inflace

Pokud si nyní za určitý obnos nakoupíte zlato, po několika letech bude mít o něco vyšší hodnotu. Naopak ve chvíli, kdy stejný obnos peněz necháte ležet na účtu, za několik let bude jejich skutečná hodnota o poznání nižší a nekoupíte si za ně toho tolik jako před lety. Právě to je důvod, proč se doporučuje uložit alespoň 10 % majetku právě do zlata. Jde o komoditu s dlouhou historií, během které se mnohokrát uká犀利士 zalo, že si dokáže udržet svou cenu i ve chvíli, kdy měnu sužuje vysoká míra inflace.

Investiční mince a slitky

Když se rozhodnete pro investiční zlato, můžete si vybírat mezi nákupu mincí či slitků. Každá z variant má přednosti. Například v případě investičních mincí mohou mít v budoucnu ještě zvýšenou hodnotu díky jedinečné a limitované ražbě. Obě možnosti investičního zlata jsou také osvobozeny od DPH, což je další výhodou například v porovnání s nemovitostmi či jinými druhy investic. A až budete potřebovat zlato prodat, opět nejde o nic těžkého ani časově náročného.

Výběr a výše investice záleží na vás

Každý nákup zlata se počítá. Je pouze na vás, jestli půjdete cestou spíše jednorázových větších nákupů, nebo budete průběžně přikupovat. Obě varianty jsou správné. Investiční zlato může mít podobu mincí nebo slitků, kdy si sami vyberete tu nejvhodnější možnost v dané cenové relaci. Nabídku investičního zlata si můžete prohlédnout na stránkách prodejce www.zlate-mince.cz. Druhou možností je návštěva specializované prodejny v Obecním domě v Praze.

You May Also Like