Chovejme se ekologicky, podporujme „zelený“ byznys a vydělávejme na tom. Jak?

Jednadvacáté století se nese ve znamení ekologie. Neustále se řeší emise, nakládání s odpady, používání freonových plynů, výroba elektrické energie, změna klimatu, oteplování planety atd. Statistiky z této oblasti sledují a porovnávají, jak jednotlivé země přistupují k této problematice a dodržují dohody a doporučení, která navrhuje například Evropská unie či nejrůznější organizace. Z těchto statistik naštěstí vyplývá, že v Evropě došlo k celkovému zlepšení životního prostředí – nikdy však není dobré usnout na vavřínech. I proto jsou neustále podporovány kroky těch, kteří to myslí s ochranou životního prostředí vážně. Pokud mezi ně také patříte, můžete na tom dokonce vydělat.

Investice do zelené přináší zisk

Není pochyb o tom, že i spousta velkých či menších společností stále častěji investuje do takzvaných „zelených“ technologií. Jednou z nich je i společnost Uniprospe.eu. Ta vsadila na projekt likvidace ojetých pneumatik, který financuje z peněz poskytnutých na základě cenných papírů. A právě dluhopisy, které Uniprospe vydalo, poskytují zajímavou investiční příležitost pro každého, kdo hledá zhodnocení svých úspor s ohledem na životní prostředí. Nominální hodnota jednoho dluhopisu je 30 000 Kč, roční úrok 9,5 % a splatnost je k 31. 12. 2022.

Jak to všechno funguje?

Pokud se rozhodnete využít korporátních dluhopisů Uniprospe.eu, podpoříte pyrolýzu – proces, při kterém firma získává z rozdrcených pneumatik užitečné látky. Výstupními látkami pyrolýzy, které se dále využívají, jsou totiž uhlík, plyn a olej. O tyto suroviny je na trhu veliký zájem, ať už jsou určeny přímo k prodeji, nebo pro opětovné využití v cementárnách. Takže sečteno a podtrženo – dojde k ekologické likvidaci ojetých pneumatik, kterých je všude na skládkách neskutečné množství, a ještě z toho vzniknou suroviny, které opět ušetří životní prostředí. Co víc si přát?

Pokud se vám tento způsob ochrany životního prostředí, podpory a investice líbí, přidejte se k investorům, kteří již projekt společnosti Uniprospe podpořili, a zhodnoťte tak vlastní úspory. Už za pár měsíců budete mít své peníze zpět a navíc zhodnocené o téměř deset procent.

You May Also Like