Kettlebell Snatch – jednoduché komplexní cvičení

Tajemství z východní Evropy bylo odhaleno a získává si čím dál více pozornosti. Kettlebell cvičební pomůcka je velmi užitečným nástrojem, který dokáže posílit celé tělo. Existuje celá řada cviků. Jsou však takové, které mají mnohem větší dopad na lidské tělo. Jedním z těchto cviků je Snatch. Jestliže toužíte po funkčním tréninku, který z vás dostane maximum, zařazení Snatche do tréninkového plánu, je samozřejmostí.

Proč cvičit Snatch

Je hned několik důvodů proč začít cvičit Snatch. Povíme si ty nejzákladnější a nejdůležitější body, proč se vyplatí zařadit tento cvik do tréninkového plánu. Nespornou výhodou je také fakt, že díky tomuto cviku zjistíte i slabé partie vašeho těla.

  • Stabilita středu: Na začátku a na konci cviku dostává zabrat střed těla. Lidé, kteří mají slabé břicho, ztratí na malou chvíli kontrolu nad Kettlebellem. Pro správné provedení cviku Snatch je tedy silný střed důležitý. Pokud jej nemáte, cvičením to rychle doženete.
  • Hrudní mobilita: Lidé se špatnou hrudní mobilitou budou svádět boj v oblasti ramen. Tomuto problému se však dá vyhnout správným postojem. Rozkročte se na úrovni ramen a jděte do většího předklony s vyšpulenou pánví. Snatch vám rychle problémy s hrudníkem napraví.
  • Síla středu: Střed těla získá kromě lepší stability i sílu. Snatch je komplexní cvičení, které kromě pohybu dopředu a dozadu, posiluje i strany a všechny okolní svaly kolem rotace.
  • Posílení kyčlí: Dobře provedený Kettlebell Snatch vypadá snadně, i když je při něm vyvíjena velká síla. Plynulý pohyb je dosažen pohybem kyčelního kloubu. Správný pohyb zdravě zatíží hamstringy, které vytvoří sílu a díky tomu se tolik nezatěžují ostatní klouby a svaly v horní části těla.

Kettlebell Snatch je vynikajícím cvičením, které vám pomůže posílit kompletně celé tělo. Důležité je však mít správně naučený pohyb a dobře vybudovaný základ. Jedině tak dosáhnete 100% účinku tréninku s Kettlebellem. Je tedy lepší začít od cviků pro začátečníky a postupně se dopracovat na mistrovské cviky. Nezapomeňte, že funkční silový tréninky není sprint, ale maraton.

You May Also Like