4 tipy, jak získat svalovou hmotu bez tuku

Každý kdo cvičí, se snaží získat objem. Rozdíl je v tom, že nikdo netouží po objemu tvořeného z tuku. Abyste získali objem v podobě svalů a ne pouze tuku, musíte postupovat podle určitých pravidel. V tomto článku si ukážeme 9 tipů, které vám pomohou získat svalovou hmotu bez nabírání tuku.

Odřízněte alkohol

Rada, kterou určitě neslyšíte poprvé, ale pokud chcete vidět pokrok, je nutné se jí řídit. Muži jsou totiž náchylní k ukládání tuku kolem středu těla. Alkohol tento fakt ještě více podporuje. Navíc prodlužuje dobu hojení svalu a vaše úsilí při tréninku vyjde vniveč a to i přesto, že jste měli skleničku alkoholu o víkendu a dnes je úterý. Chcete výsledky? Tak odřízněte alkohol. Tečka.

HIIT není pro každého

Vysoce intenzivní trénink rozhodně není špatně. Nic se však nesmí přehánět. Pokud cvičíte každý den HIIT nebo podobný druh cvičení, váš metabolismus dostává zabrat. Zatěžují se nadledvinky a jejich produkování aminokyselin a dalších hormonů z jiných orgánů pro udržení těla v chodu způsobuje, že se začne hromadit tuk. Každý člověk má jiný práh pro to, kdy má dost. Vždy je lepší méně, než více.

TIP: Doplňte hladinu testosteronu s testosteronovými injekcemi

Vybírejte si proteinový prášek

Syrovátkový protein má velký užitek pro získání svalové hmoty. Také se opakovaně zjišťuje, že je spousty lidí citlivých nebo alergických na syrovátku. Pokud vaše tělo nereaguje dobře na protein, má to za následek hromadění tuku nebo vody. Zkuste nahradit syrovátkový protein rýžovým nebo jiným druhem rostlinného proteinu.

Dodržujte rutinu

Jednou z častých chyb je přeskakování z tréninkového plánu na jiný. Je to jako fitness ADHD. Pro výsledky se musíte držet rutiny, alespoň 6-8 týdnů. Poté změňte svůj tréninkový plán, ale klidně se můžete držet toho aktuálního. Tělu trvá dlouho, než si skutečně zvykne a ještě déle, než jej můžete šokovat novinkami v tréninku.

You May Also Like