3 nejčastější chyby začátečníků

Prostředí posiloven se neustále vyvíjí. Nové a moderní stroje nahrazují klasické kladkové, kterým už odzvonilo. Stále častěji se objevují běžecké pásy, speciální zóny na cvičení a spousty dalších nových trendů. Jediné co se nemění, jsou chyby začátečníků. Ať už se zeptáte veterána, který posiluje více jak třicet let nebo mladého, ale zkušeného trenéra, vždy se shodnou na nejčastějších chybách začátečníku. My vám je představíme.

Když to bolí, tak to roste

Jedna z nejčastěji chyb. Tento předpoklad bere na vědomí to, že svaly rostou, pokud se potrhají. Když jsou potrhané, tak to přece logicky musí bolet. Místo hodnocení stupně bolesti při tréninku a tedy porovnání toho, kolik jste již natahali. Spíše hodnoťte, jak velkou váhu jste použili, kolik opakování jste provedli a jak dlouho vám to vše zabralo. Při dalším tréninku se zaměřte na jeden z těchto parametrů a vylepšete ho. Počet opakování, rychlost během tréninku či váha, jsou důležité parametry. Ne stupeň bolesti.

Jsem chlap! Vím, jak se zvedá

Jen proto, že vám rostou vousy, neznamená automaticky patent na rozum a základní dovednosti k zvedání. Správná technika se s vámi nenarodí, tu se musíte naučit. Velkým problémem posilování je skutečnost, že špatná technika udělá více škody, než v jiných disciplínách. Pokud blbě kopnete do míče, netrefíte se do brány. Při špatném zvednutí činky, si můžete odrovnat tělo a mít trvalé následky. Dejte ego stranou a vzdělávejte se ve své oblíbené činnosti. Jedině tak se budete posouvat a zlepšovat své výkony.

Zvedání pomocí kolen

Spousta vzpěračů a silových sportovců začátečníků dělají jednu základní chybu. Soustředí veškerý pohyb v kolenou. Veškerou energii věnují do energie v kolenou, namísto pohybu v bocích a kyčlích. Když provádíte dřep, je v pořádku, že se váha přesouvá z paty a kolena jdou dopředu. Jenže to vše se má dít až poté, co se prohnete v bocích, a energie vyjde ze středu těla. Dřív ne.

Pokud máte jeden z výše uvedených problémů, zapracujte na jeho nápravě. Uvidíte, jak se vám zlepší tréninky a vaše výkony půjdou nahoru.

You May Also Like