6 věcí, které by CrossFit nováčci měli vědět

CrossFit je velmi oblíbený sport, který si získává fanoušky po celém světě. Existuje však kolem něj jistý mlžný opar, který v některých momentech může odradit nováčky. Z toho důvodu jsme si pro vás připravili 10 věcí, které by měl nováček vědět a lépe mu pomohou s počáteční nejistotou.

 

1.         Každý začínal

První věc: nejste jediný, kdo začínal od nuly s CrossFitem. Všichni začínali od nuly. Najděte se tělocvičnu, kde budete v dobré společnosti a nebudete se ptát na něco zeptat, když nebudete vědět. Navštivte trenéra pro vysvětlení, pokud nemůžete něco pochopit.

 

2.         Nemusíte být fit, abyste začali

Někdo si myslí, že se musí dostat do formy, aby mohl začít dělat CrossFit. Začnou běhat na běžeckém páse nebo dělat domácí cvičení. Krása CrossFitu je však ta, že tréninky je možné škálovat napříč všemi úrovněmi. Takže bez ohledu na vaší kondici, pokud chcete začít, prostě začněte.

 

3.         Hýčkejte se

Nebojte se investovat do vybavení a oblečení. Kvalitní boty určené pro CrossFit vám pomohou se stabilizací těla při rozmanitých pohybech, které vás při tréninku čekají. Nezapomeňte ani na oblečení, které dobře dýchá a saje pot.

 

4.         Nebojte se stravování

CrossFit je spojený s Paleo dietou, ale nebojte se, že byste ji museli také držet. Tady jde pouze o cvičení a pokud budete mít dostatečně pestrou stravu, která vám dá energii na cvičení, tak je vše v pořádku. Hlavně nezapomínejte na vodu.

 

5.         Intenzivní trénink každý den

Pro správné zdraví není dobré mít intenzivní trénink každý den. To vede jen k riziku zranění, únavě a přetrénování. Většina tréninků je intenzivních, ale upravena tak, aby nevedla k přetrénování nebo zranění.

 

6.         Poznejte žargon

Když to myslíte s tréninkem a CrossFitem vážně, je dobré naučit se slovník pojmů. Ulehčí vám to práci do budoucna a nejistotu při tréninku. Pokud budete vědět, co trenér říká, cvičení bude zábavnější a vy se budete cítit více sebejistě.

You May Also Like