5 věcí, které se vám zlepší, když trénujete tělo i mysl

Budování svalů vyžaduje více než jen zvedání těžkých vah. Komunikace mezi mozkem a svaly je důležitým procesem pro budování objemu a síly. Když je sval příliš slabý, snaží se tělo stabilizovat kloub tím, že zapojí jiné okolní svaly. Ne vždy je však možné zapojit důležité svaly. Jakmile však mozek vysílá signál pouze na některé svaly, dochází k jejich přetížení. Když budete aplikovat MAT trénink, který rovnoměrně rozloží zátěž na celé tělo a zapojí do tréninku co nejvíce svalů, můžete očekávat zlepšení v pěti oblastech.

Zvýšená pevnost

Nemůžete efektivně pracovat na svém potencionálu, když vaše svaly nefungují optimálně s mozkem a zbytkem těla. Pokud pracuje jen 50% vašich svalů, tak můžete doslova zdvojnásobit svoji sílu a pevnost jen díky správné aplikaci MAT tréninku.

Lepší koordinace

Váš mozek chce, aby vaše tělo bylo v bezpečí před zraněním. Z toho důvodu zapojuje ty největší svaly i v momentě, kdy není ideální je používat. Způsob MAT tréninku pomáhá posilovat ty správné svaly v rámci pohybu, aby vaše tělo bylo rychlejší a koordinovanější.

Lepší flexibilita

Propojením těla a mysli dosáhnete lepší flexibility. Inhibované svaly mohou posílat špatnou zpětnou vazbu do mozku a omezit rozsah pohybu. Pokud není vaší běžnou praxí strečink, MAT vám pomůže zlepšit se i v této oblasti.

Nižší riziko zranění

MAT zvyšuje stabilitu a posiluje ochablé svaly. Pokud se ocitnete v situaci, kdy špatně došlápnete nebo uděláte nepřirozený pohyb, je méně pravděpodobné, že se zraníte. MAT trénink vám pomůže připravit se i na tyto situace.

Méně bolesti

Bolest je obvykle výsledkem dlouhodobé svalové dysfunkce nebo špatných pohybových vzorů, které byly opakovány po mnoho let. Společně v kombinaci nevhodné komunikace mezi svaly a mozkem dochází ke zranění. MAT zlepšuje v mozku komunikační smyčku, která snižuje bolest.

You May Also Like