Aby boty neubližovaly

Víte, že nekvalitní obuv vám může nenávratně poškodit zdraví? Obuv by měla být pohodlná a bezpečná. A neměli bychom si v ní takzvaně „ničit“ nohy.

Zkoušeli jste si někdy spočítat, kolik času denně strávíte různým postáváním? Ať již čekáním na vlak, autobus, tramvaj či ve frontách na poště? Ne vždy se nám stojí příjemně. A celá váha našeho těla je na našich nohách, což jim rozhodně nesvědčí. Obzvláště, pokud na nohou máme nevhodnou obuv.

Špatné boty do koše

Výsledkem bývají bolesti nohou a zad. Jaksepatří zabrat ale dostávají i klouby a lýtkové svaly. A za to špatné boty rozhodně nestojí. Rychle tedy s nimi do koše a vyměňte je za boty „dobré“. Jaké to jsou?

Kvalitní zdravotnická obuv

Pojem zdravotní obuv může být trošku matoucí. Nenechte se zmýlit, že je vhodná jen pro seniory a invalidy. Díky vypracovanému a na pohled modernímu designu, jímž obzvláště některé modely disponují, si ji bez obav může obout i náročná mladá generace.

dámská zdravotní obuv
zdravotní obuv

Ergonomie

Zdravotnická obuv v první řadě – už jen z titulu svého názvu – především prospívá našemu zdraví. Zdravotní bota má správnou ergonomii, což v praxi neznamená nic jiného, než že se ohýbá tak, jak má. Tedy v místech, kde se ohýbá i lidské chodidlo.

Střih

Střih boty by v ideálním případě měl přesně opisovat tvar nohy. Pokud netoužíte po otlacích nohy a puchýřích, volte střih kulatý.

Velikost

Asi vás nemusíme upozorňovat na to, že by boty neměly být velké ani malé, jejich délka i šířka by měla být „tak akorát“. To, že chodíte v botách správné velikosti, poznáte snadno.  Jednak vás netlačí, jednak vám z nohou nepadají.

Zapomeňte na vysoké podpatky

I když rozumíme, že dámským nohám sluší a náležitě je zeštíhlují. Pokud své tělo ale máte opravdu rády, a to byste, dámy, měly, nenoste podpatek vyšší než 4 cm.

Materiál

Není nic horšího než pocit upocených nohou. A vábivé není ani aroma, které vás obklopí poté, co se zujete. Nejen z toho důvodu bota musí dýchat. Z materiálů proto volte textil nebo useň. Velmi praktická je také obuv s antibakteriální úpravou.

Letní obuv

V létě často chodíme bez ponožek, což je další důvod, proč bychom se měli zaměřit na kvalitní zdravotní obuv, v tomto případě na zdravotní pantofle. Opět se nenechte zmást pojmem. Na trhu najdete i modely velmi působivého designu.

Kde kvalitní zdravotní obuv sehnat? Bez obav můžete nakupovat na internetu. Do vyhledávače zadejte pojem zdravotní obuv dámská a z nabídky vyberte model, jež vám bude vyhovovat.

You May Also Like