Lezení na umělé lezecké stěně bouldering

Fanoušci, zastánci a milovníci boulderingu s oblibou říkají „Na začátku byl kámen. Pak přišel člověk a rozhodl se na kámen vylézt. Tak vznikl bouldering. Bouldering je nikdy nekončící hra člověka s přírodou a se sebou samým. Bouldering je vášeň, která spojuje miliony lidí, bouldristů, po celém světě“.

Co je to bouldering?

Bouldering je extrémní forma lezení, kdy se lezou krátké, různě obtížné cesty bez lana. Současně je to však i nekonečná hra s neuvěřitelným množstvím pohybů a kroků, která je určena pro lezce všech výkonnostních skupin. K boulderování nepotřebujete žádného partnera na jištění a věnují se mu nejen lidé, kteří se snaží překročit hranice svých fyzických a psychických možností, ale i ti, jež si rádi jen tak protáhnou své tělo. Výhodou boulderingu je, že nepotřebujete kromě lezecké obuvi a magnézia žádné speciální vybavení. Na umělých stěnách je bouldering také relativně bezpečný, jelikož se pohybujete v maximální výšce tři metrů a případný pád směřuje do matrací, které jsou rozmístěny po celé ploše boulderovací stěny.

V boulderingu se pořádají pravidelně závody

Bouldering se stal nejen oblíbenou zábavou mnohých horolezců, ale v současnosti se i v České republice pořádají pravidelně závody na nejrůznějších úrovních, a to pro dospělé i děti. V roce 2016 se ve Slaném konalo Mistrovství České republiky, v Pardubicích závod v Olympijském parku, v Praze závod Sport Expo nebo v Ostravě či Teplicích nad Metují jednotlivá kola Rock Pointu o Český pohár. Velmi oblíbené jsou také dětské závody, kdy mezi sebou soutěží jednotlivé základní školy.

Pusťte se stěnou vzhůru i Vy a vyberte si kvalitní horolezecké potřeby na worksafety.cz
Zde naleznete i veškeré horolezecké a outdoorové vybavení pro vaše děti.

You May Also Like