Nechte si zmodernizovat drátový obecní rozhlas

Ve spoustě obcí a na vesnicích ještě stále pravidelně zní obecní rozhlas. Není na tom vůbec nic špatného. Ano, dnes sice máme internet a aktuální upozornění je možné zveřejňovat na webových stránkách obce, či dokonce na Facebooku – jenže ne všichni obyvatelé mají internetové připojení. Rozhlas je navíc stále daleko rychlejší.

Drátový obecní rozhlas je velmi efektivním způsobem předání informace obyvatelstvu. Není třeba čekat, než si lidé přečtou informaci na webu, všichni ji uslyší hned. I proto mu spousta obcí přikládá značnou důležitost a snaží se ho modernizovat. Technika totiž významně pokročila a dnešní rozhlasové systémy jsou daleko propracovanější než ty někdejší.

Modernizace bezdrátovým směrem není vždy žádoucí

Trendem dnešní doby je zbavovat se drátů. V případě obecního rozhlasu se však nemusí vždy jednat o nejlepší řešení. Kolikrát je prostě lepší zachovat starý dobrý drátový rozhlas pro města a obce, jen ho modernizovat.

Bezdrátové rozhlasy nejsou vhodné například pro obce, které jsou velmi rozlehlé a leží v kopci. Vhodnost by měl v každém případě posoudit odborník. Pokud zrovna vám sdělí, že by lepším řešením byl drátový rozhlas, nezoufejte. Vůbec nejde o nic špatného.

Moderní drátové rozhlasy mají vysokou kvalitu zvuku

Jak vypadá takový moderní drátový rozhlas pro obce? Odborníci spočítají správný výkon, délku kabelového vedení, rozmístění a počty tlakových reproduktorů. Současné rozhlasové ústředny umožňují ovládání z mobilního telefonu na dálku, umí samostatně vyhlásit přednastavené zprávy v daném čase. Jedná se vlastně o stavebnici, k níž si dokupujete to, co konkrétně potřebujete.

Přemýšlíte o modernizaci obecního rozhlasu? Obraťte se na firmu EL-MIK, která má v této oblasti bohaté zkušenosti. Zajišťuje kompletní dodávky i montáže ozvučovací techniky nejen pro obce, nýbrž také pro různé organizace, školy, nádraží atd.

You May Also Like