Rady pro těžce nabírající

1) Hodně kvalitního jídla – nestačí vám pouze jíst třikrát denně, ale alespoň šestkrát opravdu kvalitního jídla v rozmezích dvou až tří hodin. Jídlo by mělo obsahovat minimálně 4000 kalorií denně a pocházet z kvalitních jídel (ne fastfoodů!).

2) Důraz na bílkoviny – bílkoviny jsou základní stavební kámen svalů! Nejsou bílkoviny=nejsou svaly. Jak jsem psal v tomto článku, bílkoviny najdete hlavně v mase (hovězí, ryby, kuřecí, vepřové, arašídy,..)

3) Nezapomínejte na sacharidy – sice netvoří svaly, ale spíše tuky a slouží jako energie. Ovšem pokud nebudou sacharidy, nebudou svalové přírustky!

4) Cvičte těžké základní cviky – objemové cviky jsme si vysvětlili v tomto článku. Jsou velice důležité jak pro rozvoj síly, tak pro rozvoj svalů. Nezapomínejme hlavně na těžké dřepy s velkou činkou a mrtvé tahy, u nichž se vylučuje hodně růstových hormonů!

5) Střídejte: intenzitu, váhy, opakování a cviky. Jedině tak zabráníte stagnaci. Každý trénink manipulujte s počtem opakováním, zkoušejte nové cviky, přidávejte váhy a zkracujte přestávky mezi sériemi (až na 60 s).

6) Regenerujte – dostatek spánku (dop. min. 8h), případně přidat 1-2 hodiny spánku po obědě. Pokud trénujete celé tělo v jednom tréninku, další trénink zařazujte až po 48 hodinách. Pokud vás svaly bolí delší dobu (začátečníky i týden), sval neroste, jenom není pořádně zregenerovaný. Pamatujte, že sval roste regenerací!

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *