Základní kurz walkingu 2. díl

V prvním díle našeho seriálu jsme si v krátkosti představili o čem je walking a jak ho správně praktikovat. Dnes se zaměříme na vybavení, které je potřeba, pokud to s tímto sportem myslíte vážně. Nemusíte se však bát, že by byl příliš finančně náročný. Začátečníci využijí sportovní obuv a volné oblečení.

Výstroj pro walking

Vaše první kroky nemusí směřovat do obchodu se sportovním oblečením. Na walking vám bohatě stačí pohodlné oblečení, které vás nebude omezovat v pohybu. Pozor si však dávejte na místa, kde dochází při pohybu ke tření. Nejčastější oblasti jsou stehna a podpaží. Zvolte tedy přiléhavější kalhoty, triko a pohodlné spodní prádlo.

Boty jsou základ

Na čem si však při pořizování výstroje na walking musíte dát pozor, jsou boty. Nejdůležitější součást oděvu. Při prvních krůčcích vám skvěle poslouží pohodlné sportovní boty s hrubou podrážkou. Po nějakém čase, kdy budete vědět, že je walking to pravé pro vás, si pořiďte kvalitní boty určené speciálně pro walking.

Navštivte sportovní obchod, který nabízí walkingové boty. Na návštěvu si vyhraďte spíše odpoledne, kdy jsou vaše nohy oteklejší, než je tomu po ránu. Sebou si také vezměte ponožky, které budete nosit v teniskách. Máte tak jistotu, že vám vaše nové body budou pohodlně sedět.

Než se do toho pustíte

Nyní máme vše co potřebujeme pro pravidelný trénink walking. Předtím než se však do toho pustíte na plno, navštivte lékaře. V případě, že pravidelně sportujete a těšíte se pevnému zdraví, není to podmínkou. Pro osoby, které trpí nadváhou nebo mají větší problémy se zdravím je vhodnější navštívit svého lékaře a konzultovat s ním vaše plány. Možná walking vypadá jako jednoduchý sport, který není příliš náročný, ale zdání může klamat. To se ostatně dozvíte v našem dalším díle, kde si představíme pravidelný trénink walkingu.

You May Also Like