Zapuštěné přelivové bazény vám umožní zaplavat si na zahradě

Plavání je výborná aktivita, při které si zlepšíte kondici, naučíte se lépe využívat kyslík a také spálíte nějaký ten tuk. Má výborné účinky na srdce a pomáhá k růstu svalů. Při plavání totiž používáte břišní, zádové, hýžďové i ramenní svaly. Zapojení svalů samozřejmě záleží na tom, jakým plaveckým stylem plavete. Jedno je ale jisté. Pár desítek bazénů vám jenom prospěje.

Chodit do veřejného plaveckého bazénu je však finančně i časově náročné. Pokud pro vás plavání představuje hlavní trénink daného dne, určitě budete potřebovat velký plavecký bazén. Jestli si ale chcete dát jen pár temp na rozehřátí nebo naopak na uvolnění, je výbornou variantou pořídit si bazén domů. Například bazén ALBIXON od společnosti, která patří k odborníkům na bazény 21. století.

Jaké jsou standardní rozměry bazénů?

Skimmerové bazény od společnosti ALBIXON jsou standardně dodávané v délce maximálně osm metrů. To je vzdálenost, na jejíž překonání už budete muset udělat pár temp. Plaveckému bazénu se samozřejmě nevyrovná, nicméně plavecký bazén, který by zabral půlku zahrady, si domů pořizuje málokdo. Jestliže na něj místo máte, nebojte se požádat o bazén na míru. Dnes není problém vyrobit bazén libovolných tvarů.

Váš domácí bazén může splynout s okolním terénem

Vybavujete si typický bazén s modrou barvou dna, případně s motivem kostičkované dlažby? Přesně takto váš domácí bazén vypadat vůbec nemusí. Trendem v sortimentu společnosti ALBIXON jsou přelivové bazény, které mají napnutou vodní hladinu. Voda sahá až po horní okraj a tvoří jednu rovinu s okolním terénem. Fotky naleznete na webu společnosti, kde se můžete podívat i na bazény vypláštěné těžkou fólií. Na dno bazénu je možné dát například fólii s motivem kamínků. Ve finále bude bazén působit spíš jako přírodní koupaliště. Můžete se v něm koupat třeba při západu slunce, a pokud ho zastřešíte, tak po poměrně dlouhou část roku.

You May Also Like