5 tipů, jak se vyhnout vyhoření v CrossFitu

CrossFit je návyková záležitost. Od prvního tréninku si ho zamilujete a nebudete chtít přestat. CrossFit má úžasný vliv na naše tělo, které chce víc a víc. Nic se však nesmí přehánět a i v CrossFitu můžete narazit na dno. Máme pro váš 5 tipů, jak se vyhnout vyhoření v CrossFitu.

Jak se vyhnout vyhoření

Maximální výkon a pravidelný trénink nemusí být vždy pozitivní záležitostí. V extrémním případě může vést k vyhoření. Máme pro vás 5 rad, jak se vyhnout problémům, které vás mohou odradit od CrossFitu.

Promluvte si se svým trenérem o změně

Jestliže navštěvujete třídu již několik let, možná je správný čas přejít na individuální trénink, který se přizpůsobí vaším cílům. Promluvte si se svým trenérem o možnostech, které máte. Příprava tréninkové jednotky na míru přinese novou motivaci, nabudí vaše tělo a posune zase o něco dál.

Stanovte si cíle

Sny jsou krásné, ale jsou ještě lepší, když se vám splní. Dejte si cíle, které chcete v CrossFitu dosáhnout do jednoho, dvou či více let. Pokaždé, když budete mít krizi, zeptáte se sami sebe: „Proč to dělám?“ a přitom budete znát odpověď. Není nic horšího než na sobě pracovat a přitom nevědět proč nebo nemít žádný cíl. Často se totiž stane, že se točíte v kruhu.

Zkuste závody

CrossFit nabízí celou řadu soutěží a závodů, kterých se můžete účastnit. Zkuste se na některé z nich připravit. Získáte novou motivaci, cíle a důvod, proč na sobě neustále pracovat. A kdo ví, třeba budete mít dostatek síly dostat se na bednu.

Vybírejte si však takové závody, které jsou vhodné pro vaši úroveň. Zbytečně se nepřeceňujte, ale ani nepodceňujte. Nezvládnuté závody by totiž nemuseli mít dobrý vliv na vaši motivaci.

Nebojte se vyzkoušet něco jiného

Je spousty skvělých sportovců, kteří začali u CrossFitu a skončili v jiném sportovním odvětví. Je to naprosto v pořádku a nemusíte se toho bát. Pokud cítíte, že je čas na velkou změnu, tak to udělejte. Kdykoliv se můžete k CrossFitu vrátit a navázat tam, kde jste skončili.

Dejte si pauzu

Máte toho v poslední době dost? Nebaví vás tréninky, jste unavení a starostí máte nad hlavu? Dejte si pauzu. Odpočívejte a věnujte se rodině a přátelům. Zajděte do kina nebo divadla a na pár dní nechte veškerý CrossFit za sebou. Odpočinek a odstup vám může navrátit novou sílu do tréninku a třeba vám pomůže získat i motivaci a nové cíle.training-828715_1280

You May Also Like