Cvičení, které vám pomohou zvládnout vlajku

Vlajka je jedním z nejtěžších pohybů, které můžete vykonávat. V tomto cvičení se totiž prokáže celková kondice celého těla. Vyžaduje mimořádnou pevnost a stabilitu. Pokud to dokážete, jste opravdu silní. Jestliže nemáte potřebné dovednosti nemusíte zoufat. Použijte náš průvodce cvičení a postupů, které vás dovedou k první vlajce. Vaši přátele na Instagramu budou blednout závistí. Níže naleznete vše potřebné.

Kettlebell Swing

Je skvělý na posílení kyčlí, jádra a sílu úchopu. V případě, že nemáte kettlebell, cvičte klasické mrtvé tahy.

Tento cvik vám pomůže na hamstringy, kyčle, kyčelní kloub a páteřní erektory.

Vytáhněte kettlebell, mírně snižte trup a poté swingujte kettlebell nahoru a dolu, jako na houpačce. Vytlačte boky a glutety dopředu. Činku vytahujte až na úroveň hrudníků. Provádějte 4 série po 10 opakování.

Stojka

Tento cvik pomáhá na posílení ramen a získání stability. Pokud se vám nedaří provést stojku, zapracujte na svém těle pomocí kettlebellu a cviku overhead press. Stojka skvěle zabírá na triceps a střed.

Začněte v kliku a své nohy vykopněte nahoru ke zdi, abyste se do ní opřeli. Vydržte zhruba 15 vteřin a poté postup opakujte v rozsahu 5-8 opakování.

Přenášení

Naložte svému středu tím, že mu nedovolíte otáčet. Přenášení těžkých břemen v jedné ruce zlepšuje kromě středu i stabilitu ramen. Ideální pro rameny a střed těla. Uchopte kettlebel v ruce a zpevněte celé paže a střed těla. Projděte se zhruba 20-30 metrů a poté přehoďte činku do druhé ruky a opakujte cestu. Jedna cesta tam a zpět je jedno opakování. Ideální množství jsou čtyři sady.

Přítahy

Posílí celá záda a vytvoří pevný úchop. Chyťte se hrazdy, stlačte lopatky k sobě a vytáhněte se nahoru až do místa, kde bude brada na úrovni hrazdy. Poté se pomalu pusťte dolů. Snažte se dokončit 12 opakování.

You May Also Like