5 tipů k lepšímu výkonu

Sportovní výkon není jen o svalech. Klidná a uvolněná mysl stojí za většinou výkonů, které ovlivnili sportovní svět. Pokud si umíte udělat pořádek v hlavě, správně se motivovat a překonávat překážky, máte z poloviny vyhráno. Schopnost ovládat svoji mysl a dosahovat skvělých výkonů zároveň je poměrně složité. Přinášíme vám 5 tipů, které vám pomohou k lepšímu výkonu a šťastnějšímu životu.

Denní revize

Abyste něčeho dosáhli, musíte vědět, čeho chcete dosáhnout. Cíl je základ, ale mnohem důležitější je plánování. Pokud máte cíl, ale nevíte, jaká cesta k němu vede, nikdy se ho nemusíte dobrat. Každý den si večer naplánujte činnosti na další den, týden či měsíc. Uvidíte, že pokud si vyhradíte několik minut na denní revizi, dosáhnete lépe a rychleji svých cílů.

Správné dýchání

Při sportovním výkonu je správné dýchání nesmírně důležité. Platí to i pro život. Obzvláště v bojových sportech je dýchání velmi důležité. Tato nejpřirozenější věc našeho života dává spousta lidem pořádně zabrat. Pomalý a hluboký dech vás připraví na trénink a pročistí vaši hlavu.

Naslouchejte svému tělu

V životě a při tréninku je nutné poslouchat své tělo. Společně s klidnou myslí, je vaše tělo dalším pomocníkem k dosažení vašich cílů. Pokud vás bolí rameno, vykonávejte jen takový pohyb, který vám nepřináší bolest. Neberte tělo na lehkou váhu a zbytečně se nepřepínejte. Nebuďte přemotivovaní.

Odložte chytrý telefon

Tento tip nemá nic společného s vaším tělem a myslí. Přesto vám pomůže zlepšit výkon o několik desítek procent. Během tréninku a činností, na které se potřebujete soustředit, odložte chytrý telefon. Chytrý telefon je skvělý. Obzvláště, když obsahuje aplikaci s cvičebním plánem. Jenže během tréninku narušuje koncentraci a místo 100% soustředěnosti na trénink, se věnujete svému telefonu. V tělocvičně jste jen vy a nářadí.

Nenechte se odradit

Nenechte se odradit na cestě za svým snem. Ať je to vaše osobní selhání či vám okolí nevěří, nenechte se tím zastrašit. Chyby nás učí a posilují. Chyby se musí překonávat. Každou chybu, kterou si uvědomíme, získáme nepostradatelnou zkušenost, která nás mílovými kroky posune k vytouženému cíli. Nebojte se dělat chyby a nenechte si vzít svůj sen. Jen ti kdo vydrží v těžkých chvílích, dosáhnou úspěchu.

You May Also Like