Vitamíny a minerály, které vám zvýší testosteron

Správná hladina testosteronu je hlavní hybnou silou vašeho života a celkové kvality. Udržování hladiny testosteronu nad určitým množstvím (více jak 650 ng/dL), vám předurčí, že je vaše tělo štíhlé a svalnaté. Navíc dokáže zpracovat dostatečné množství potřebných vitamínů a minerálů ve vaší stravě.

Jinými slovy je testosteron ukazatelem vašeho celkového zdraví. Moderní společnost a moderní způsob stravování však snižují množství testosteronu v těle. Víte jak si ho doplnit a jaké jsou ideální minerály pro udržení té správné hladiny?

Osvědčené minerály a vitamíny, které zvyšují hladinu testosteronu

Vitamín D

Je nezbytný pro přežití člověka. Reguluje více jak 1000 tělesných funkcí a je spojen s celou řadu zdravotních přínosů, včetně zvýšené imunity, silnějších kostí a duševní pohody.

Vitamín D je přímo spojen s hladinou testosteronu. Pravidelným užíváním máte zajištěnou dostatečně vysokou hladinu vitamínu D. Jak jej získat?

Nejlépe pobytem na čerstvém vzduchu a sluníčku. Slunce je hlavním zdrojem, ale v dnešní době netrávíme dostatek času venku. Z toho důvodu je zapotřebí doplnit vitamín D pomocí výživových doplňků.

Zinek

Je kov, které naše tělo potřebuje ve stopovém množství, aby zajistil správný vývoj a růst. Naleznete jej v potravinách, jako je maso, vejce, luštěniny a měkkýši. Zinek se ztrácí díky potu a tak je důležité doplňovat ho zejména pro sportovce.

Mějte však na paměti, že zvýšením hladiny testosteronu docílíte pouze v případě, že máte zinku nedostatek. Pokud jej máte v optimálním množství, přidáním dalšího množství zinku vaši hladinu testosteronu nezvýší.

Hořčík

Další minerál, který má přímý vztah k hladině testosteronu u mužů. Stejně jako u vitamínu D, jsou nedostatky hořčíku v západním světe extrémně běžné. Jedna studie odhaduje, že více jak 48% procent populace v USA nemá optimální hladinu hořčíku. A stejně jako u zinku i zde platí, že navýšení hořčíku přes optimální hladinu nezvyšuje hladinu testosteronu. Horčík naleznete v listové zelenině a v masu. Také jej můžete doplnit pomocí suplementů.

You May Also Like