Cena zlata je vysoko, prodejte, co doma máte

Investovali jste v minulosti do zlata? Spousta Čechů se vložení peněz do drahých kovů obává, ovšem současná situace ukazuje, že tyto obavy jsou zcela zbytečné. Jejich hodnota v dlouhodobém horizontu stále roste a letos poskočila více, než mohl kdokoliv čekat.

Před pár měsíci finanční poradci a ekonomové nabádali, abychom zlato nakupovali. Tehdy byla cena zlata neobvykle nízko. Kdo poslechl a uložil své úspory do tohoto drahého kovu, ten teď může jásat. Slitky koupené na začátku roku totiž nyní prodá se značným výdělkem.

Investiční zlato má teď vysokou hodnotu

Cena zlata je tak vysoko, že i někteří sběratelé začínají rozprodávat své sbírky. Stoupla vlivem vysokých cen na burze a také oslabením české koruny. Pokud tedy naopak uvažujete nad nákupem investičního zlata, raději chvíli vyčkejte, než získáte příležitost nakoupit levněji. Nikdo netuší, jak dlouho se bude cena držet vysoko. Zájemci o prodej zlata by však čas ztrácet neměli.

Výkup zlata vyřešíte v Obecním domě v Praze

Nakoupit investiční zlato je dnes velmi jednoduché, jde to i online, jako kdybyste objednávali cokoliv jiného z e-shopu. Výkup je podobně snadný. Možná od vás zlato vykoupí společnost, u které jste ho pořídili. Pokud ne, vydejte se do Obecního domu v Praze.

V druhém patře Obecního domu sídlí společnost Zlaté mince Numismatika, která investiční zlato prodává i vykupuje. Výkup zlata nabízí bez předchozí domluvy, peníze vyplácí v hotovosti na počkání. Jen v případě, že máte doma zlato za více než 25 000 korun, je lepší se domluvit předem.

Je-li pro vás Praha příliš daleko, nabízí se také možnost poslat zlato jako cennou zásilku na adresu společnosti ve Vsetíně. Vaše osobní přítomnost není nutná.

Jaké zlato se vykupuje

Zlaté mince Numismatika od vás vykoupí zlaté slitky či mince, kromě toho vykupuje také stříbro, platinu a paládium. Se zlomkovým zlatem, šperky a mincemi s ryzostí nižší než 900 tisícin u ní nepochodíte. Možná se vám je podaří prodat ve zlatnictví, bazaru či zastavárně.

You May Also Like