Sport a body building nejsou levné koníčky – najděte si slevový kupón a ušetřete

Za své hobby umíme utratit až neuvěřitelné množství peněz. A je jedno, jestli chováme psa, věnujeme se modelářství, malujeme, hrajeme na hudební nástroj či sportujeme. Zejména u sportu může jít o skutečně nemalé investice.

Kolik stojí sport?

Ne státní pokladnu, ale nás osobně. Z vlastní kapsy dáme v Česku průměrně na hlavu téměř 5000 Kč. To jenom za aktivní sport. Za ten pasivní, tedy za sportovní sázení či návštěvy sportovních utkání, ještě o tisícovku více. Ale to je jiná kapitola. Pozitivní je, že se sportu věnuje až polovina obyvatelů. Možná trochu překvapivě je to o něco více žen než mužů (57 % žen, 52 % mužů). Je to asi tím, že pro ženy je sport více než jen adrenalinový zážitek či forma trávení volného času. Je cestou k vysněné postavě a taktéž ke zdraví.

Nejvíce sportujeme do třicítky, nejméně po padesátce

Překvapivě je ale procento sportujících v dané věkové skupině spíše vyrovnané, než že by vykazovalo velké rozdíly. Což je příznivá zpráva. Pro mladé je sport životním stylem. Ve středním věku se tento styl snažíme předat svým dětem. No a v seniorském věku pak nutností, abychom se vůbec byli schopni zvednout z postele.

Sporty se, pokud jde o náklady, hodně liší

Přemýšlíte, jakému sportu se věnovat, abyste to zvládli nejen fyzicky, ale i finančně? Mnohdy si tuto otázku kladou rodiče malých dětí. Už kolem dvou let dokážeme začít dítě postupně směřovat k tomu správnému typu pohybu. A hodí se vědět, jak moc bude toto hobby našeho dítěte šponovat náš rodinný rozpočet.

Vždy záleží na tom, jestli se dítě bude sportu věnovat jenom s námi, rekreačně, nebo se pokusí ve sportu i závodit. V tomto případě je nutné započítat nejen potřebné vybavení, ale i ceny kroužků, nebo spíše cenu trenéra, lepší vybavení pro profi sportovce, ceny ubytování a cestovné na závody, tréninky i delší či vzdálenější výjezdy. Někdy též různé přidružené tréninkové pomůcky, náklady na jiné typy cvičení i výživové doplňky.

Obecně je za nejdražší sport považováno jezdectví. Ne tak zcela to amatérské, které dnes milují školopovinné holky, ale to profesionální. Za ním pak následuje lyžování a snowboarding, o moc levnější není ani tenis, tanec, posilování, hokej či fotbal. Jako nejlevnější sport pak vychází stolní tenis.

Mezi sportovními aktivitami vede jízda na kole

Cyklistika je fenomén. Na kolo za život sedlo až 88 % Čechů. Ve větším si pak chodíme též zaplavat, zaběhat, „zapinkat“ stolní tenis, zabruslit i zahrát tenis. Taktéž posilujeme, hrajeme kopanou, volejbal a tančíme.

Sportovní výbavu si většinou kupujeme vlastní

Až 95 procent Čechů si kupuje vlastní sportovní vybavení. Půjčovny využívá 26 % z nás, ne však pro všechny aktivity. Hodně sportovních věcí dostaneme – nových, někdy je též „podědíme“ po sourozencích, či nám je věnují ev. levněji prodají známí. Právě vybavení však u amatérského sportu bez trenéra bývá tou nejvyšší položkou našeho rozpočtu pro sport. Naučte se pro levnější nákupy sportovního vybavení použít vždy slevový kupón. Slevové kupóny nejen do sportovních obchodů najdete na portálu Slevovykupon.net.

TIP: Sportobchod slevový kupón

Zajímavé možnosti levnějších nákupů s využitím slevových kupónů nabízí například Sportobchod.cz. Levněji se díky tomu vybavíte na běh, na kolo i na tenis. Na méně vás vyjde výstroj pro squash i badminton. A to není vše. Sportobchod slevový kupón nabízí i na první nákup či za registraci. Vysledovat všechny možnosti přímo v e-shopu není vůbec snadné. Mnohé slevy a výhodné nabídky tam ani nemusíte najít. Je proto ideální sledovat přehled všech aktuálních slev v e-shopu právě přes Slevovykupon.net. Díky skvělému přehledu vám neutečou ani aktuální výprodeje a snadno se rovněž podíváte na aktuální slevy a kupóny v dalších sportovních obchodech, aby vám nechybělo srovnání.

Jak nakupovat se slevovými kupóny?

Nejjednodušší je se ve chvíli, kdy chcete nakupovat sportovní potřeby a vybavení, nebo třeba výživové doplňky pro sportovce, podívat na web Slevovykupon.net. Zde rychle získáte přehled o tom, kde se vám zrovna oplatí nakupovat, a stačí kliknout na příslušný odkaz na daný e-shop, třeba na Sportobchod. Pokud se vám slevový kód neprojeví v objednávce, postačí jej z webu v pomocí CTRL+C okopírovat a formou CTRL+V vložit na příslušné místo v objednávce.

You May Also Like