Cvičení doma, když nemáte dostatek času

Rodina, práce, zájmy a koníčky vám seberou pěkný kus času během dne. Co dělat v případě, že nemáte dostatek času na návštěvu posilovny a přesto byste rádi podpořili své zdraví a zlepšili svoji postavu. Ideálním prostředkem jak toho dosáhnout, je domácí cvičení.

V tomto článku vám dáme poctivý základ, který vám pomůže strukturovat a plánovat efektivní tréninkový program s co nejmenším počtem nástrojů. Jdeme na to.

Co budete potřebovat

Pro domácí tréninky bohatě stačí 15 minut denně a hrazda na přitahování. Žádné jiné vybavení není potřeba. Slušný pokrok se dá udělat i bez hrazdy, ale její výhody výrazně převyšují náklady na pořízení. Navíc pokud máte na koupi latté každý den, máte i na hrazdu.

Doporučená patnáctiminutovka je minimum času, které cvičení musíte věnovat. Pokud se můžete urvat na půl hodiny, bude to dobře.

Jaké jsou cíle

Čeho chcete a dosáhnout při cvičení doma? Trénink doma je sice skvělý, ale nedosáhnete takových úspěchů ve shazování kil a získání svalové hmoty, jako při návštěvě posilovny. Pokud však máte v plánu zlepšit svůj pohybový aparát a získat lepší kondici, pak je cvičení doma pravou volbou.

Na co se zaměřit

Pro cvičení doma, je téměř jedno, jaký tréninkový program si vyberete. Na internetu se nachází mnoho plánů, které obsahují cviky s vlastním tělem a hrazdou. Mnohem důležitější je, jak vás posouvají. Váš tréninkový plán musí obsahovat:

  • Zvýšení objemu a intenzity v průběhu času
  • Zlepšení kvality pohybu/techniky v průběhu času
  • Zvýšení kondice a rychlosti

Každá tréninková jednotka by pak měla obsahovat zhruba tři série s 8-12 počty opakování. Maximální počet opakování je 15+, ale nikdy nepřekračujte více jak 25 opakování, kdy vaše tělo dojde k maximálnímu vyčerpání, které není optimální pro tento typ tréninku.

S tímto základem si snadno vyberete tréninkový plán, který bude vyhovovat vašim požadavkům.

You May Also Like