6 věcí, které nevíte o vzpírání

Zvedat těžké váhy chce spousty lidí z rozdílných důvodů. Někdo chce získat svaly, jiný objem a další chce zlepšit svůj sportovní výkon. Vzpírání a obecně zvedání železa vám však dá mnohem více. Přečtěte si 6 věcí, které nevíte o vzpírání.

1. Zvyšuje rychlost metabolismu

Zvedání těžkých vah urychluje metabolismus. Takže poté co máte dlouhé hodiny po tréninky, spalujete v celém průběhu dne a dokonce i když spíte. Zkombinujte zvedání těžkých vah společně s čistou dietou a zažijete dramatické výsledky.

2. Budete lepší běžec

Zvedání z vás udělá ultra rychlého a mrštného jedince. Budete rychleji běhat, plavat nebo jezdit na kole. Spousty triatlonistů využívá tento jednoduchý trik pro zlepšení svých výsledků. Pracují na své vytrvalosti, ale sílu budují přes zvedání.

3. Hypertrofie = zisk hmoty

Zvedání lehkých vah po mnoho opakování může být stejně účinné pro tvorbu svalové hmoty a síly, jako těžké váhy po menším opakování. Klíčem úspěchu je, abyste dostatečně unavily svaly.

4. Nemusíte přibírat na váze

Mylná představa je, že abyste hodně zvedli, musíte hodně vážit. Síla svalu se neurčuje podle hmotnosti nebo objemu. Takže klidně můžete vážit 110 kilo a najednou zhubnout na 100 kg. V ten moment vystřelí vaše relativní síla nahoru.

5. Vzpírání není jediný způsob, jak budou sílu

Zvedat těžký váhy není jediný způsob, jak budou sílu a objem. Spousty sportovců v americkém fotbale dávají neuvěřitelné váhy na bench a přesto je jejich trénink složen z běhání, výbušnosti a vytrvalosti. Nezapomínejte kombinovat tréninky. V ten moment získáte skutečnou sílu.

6. Nepotřebujete vybavení

Stačí posilování s vlastním tělem, jako jsou kliky, dipy a burpees a můžete být stejně tvrdý, jako týpek co každý den zvedá železo. Není to o posilovně ani závaží. Je to o tvrdém tréninku, jídle a odhodlání.

You May Also Like