I začátečník si dokáže vybrat dobré víno. Stačí vědět, jak na to

Pokud vyrazíte do vinného sklepu, s výběrem láhve vám pomůže přímo certifikovaný specialista. V případě, že si plánujete víno koupit v obchodě, případně objednat přes internet, měli byste si udělat alespoň základní přehled.

Začněte jednoduše

Chuťové preference se mění. Prvně vám zřejmě zachutná růžové, respektive sladké bílé víno. V okamžiku, kdy si chuťové buňky na víno zvyknou, začnete se přiklánět k suššímu bílému a červenému vínu. Stejně tak vás nadchne víno s výraznější chutí.

Vína k určitým příležitostem

Existují vína, jež se hodí k vybraným jídlům a různým příležitostem. Sháníte láhev, kterou si vychutnáte sami, nebo pořádáte večírek s přáteli? Každé víno slouží k jinému účelu, takže se můžete nechat ovlivnit případnou událostí.

Chcete víno k jídlu? Pokud tedy hledáte láhev, kterou postavíte večer na stůl k obloženým talířům, platí obecné pravidlo. Bílé víno se hodí k lehčím pokrmům, jako jsou ryby a kuřecí maso. Červené víno je vhodnější k těžším pokrmům z jehněčího a hovězího masa.

Chcete vínem potěšit hosty?

Čekáte návštěvu? Uspořádáváte večírek? Sáhněte po červeném i bílém vínu, protože co člověk, to jiné požadavky. Vzhledem k tomu, že má každý jiné chutě a preference, co se vína týče, je vhodné zakoupit nějaký zlatý střed. Ještě je dobré pro výjimečné příležitosti koupit šampaňské. Jestliže je pro vás šampaňské příliš drahou záležitostí, náhradou bývají sekty.

Vždy si přečtěte zadní stranu etikety

Někteří jedinci vybírají víno podle toho, jak vypadá přední etiketa. Předtím, než popadnete nejhezčí láhev, na kterou narazíte, věnujte chvíli pozornosti i zadní straně etikety. Zjistíte si tak informace o původu vína, složení a chuti. Zadní etiketa vám poskytne celou řadu informací od intenzity, suchosti a lehkosti až po obsah ovoce.

Hledáte víno, burčák i šampaňské? Podívejte se do e-shopu Vinoadestilaty.cz.

You May Also Like