Jak se vypořádat se stále přísnějšími nároky v oboru obrábění? Vsaďte na kvalitní vybavení

Česká republika si ve světě vysloužila dobré jméno díky svým šikovným službám v oblasti obrábění extrémně přesných dílů. Za tento fakt můžeme poděkovat stovkám a stovkám nejrůznějších firem, jejichž činnost směřuje právě tímto směrem. Alfou i omegou každé z nich jsou moderní počítačem řízené soustruhy a frézky, bez nichž by to dnes již opravdu nešlo. Co vám při jejich obsluze nesmí chybět?

Kvalita vytváří zisky

Tento obor přitahuje především perfekcionisticky zaměřené jedince, kteří se nebojí ani těch nejmenších detailů. Daná vlastnost je při řešení setin milimetrů naprosto kritickou záležitostí. Není to jen o napsání programu a následném mačkání několika čudlíků, ale jedná se o úplnou vědu. Musíte dbát na teploty, všechna znaménka na displeji, pravidelnou kontrolu nástrojů a nikdy nekončící zkoušení kalibrem i měřidly.

Jakýkoliv nepatrný omyl totiž dokáže naprosto zdevastovat celou zakázku, což by vaši klienti zajisté neocenili. Každá hodina práce na těchto strojích je tak drahá, že se rozhodně nevyplatí ji absolvovat pro nic za nic. Určitě tedy neriskujte a raději věnujte obrobkům poctivou péči se vším všudy.

Buďte vybaveni

K tomu patří i staré a známé pořekadlo – vždy připraven. V tomto ohledu to znamená plně vybavený sklad, v němž bude dostatek pomůcek všeho druhu. Mnoho podnikatelů například nechává své zaměstnance, aby si půjčovali mezi sebou pouze jeden starý vyžvýkaný kalibr, jenž koluje po celé dílně. Kolik hodin času asi měsíčně ztratíte kvůli tomuto nesmyslu?

Sehnání pomůcek přitom není nic složitého, protože si stačí sednout k počítači, otevřít si internetové stránky kalibry.cz a objednat si kýžené produkty. Svižná doprava a příjemné ceny zajistí spokojenost všem zákazníkům.

You May Also Like