Používejte bio šampon bez sulfátů

V současné době je kladen důraz především na bio vlasovou kosmetiku, ostatně není se čemu divit, protože dodává vlasovým kořínkům potřebné vitamíny a náležitou péči i samotné pokožce. Sulfáty v šamponech slouží k dokonalé pěnivosti, ale druhá stránka věci jsou jejich negativní dopady.

Jak se vyrábí klasické šampony?

Šampony obsahující sulfáty krásně voní, ale všechno jsou to jen umělé složky, barviva a vonné zásady, které zbytečně zanášejí pokožku hlavy a zatěžují vlasy jako takové. Běžně dostupné šampony obsahují vedle sulfátů ještě i silikony a konzervanty, které se přes pokožku dostávají do krevního oběhu, což si možná ani neuvědomujete.

Proč zvolit šampon bez sulfátů?

Sulfáty dodávají šamponu čisticí sílu a pěnivost. Pěna, jak je známo, myje. Ve skutečnosti pěna působí jen psychologicky, protože podvědomě si ji spojujeme s čištěním. Pokud používáte bio mýdla na ruce či sprchové gely, všimněte si, že tak nepění, a přesto dokonale umývají, a přitom s ohledem na vaše zdraví. Přesně tak fungují i šampony a jakákoliv jiná bio kosmetika.

Sulfáty jsou agresivní a vlasy spíše poškozují, než je čistí. Vlasy jsou oslabené, a navíc se ztrácí jejich pigment.

Dalším problémem jsou silikony, díky nimž se vlasy lesknou, ale už vám výrobci neřeknou, že ucpávají póry, a tím vlasy dusí. Pokud vás trápí vypadávání vlasů, mohou za to právě dlouho používané silikony.

Vyhněte se všem těmto chemickým složkám, protože bio šampon má v sobě jen přírodní složení s pozitivními účinky. Ekokočka má v nabídce například rodinné balení šamponu Freshness adventures od značky Benecos, který může používat tatínek, maminka i ratolesti. Proti lupům zase funguje kopřivový šampon od výrobce URTEKRAM.

Ekokočka nabízí kvalitní kosmetické produkty od českých výrobců. Samotná majitelka e-shopu si pečlivě vybírá produkty, které do své nabídky zařadí.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *