Znáte tipy na detoxikaci organismu?

Co si představíte pod pojmem detoxikace organismu? Asi něco bolestivého a nepříjemného. Nebojte se, není to tak. Očista těla je zdraví prospěšná, to už věděli v dávných časech. Její pravidelnost a správné návyky mají velký vliv na duševní i tělesnou pohodu.

Zamyslete se nad svými stravovacími návyky

Zdravý životní styl zde hraje prim. V každém případě věnujte pozornost svému jídelníčku, nepřejídejte se a sportujte. V dnešní době je sice těžké vyhnout se stresovým situacím, ale ruku na srdce. Všechno jde, když se chce. Detoxikace organismu vám prostě prospěje, a navíc je jednoduchá a účinná. Přijměte pár tipů, které se vám určitě zalíbí.

Svěžest a čerstvost potravin

Nechcete se pouštět do náročných hladovek a diet? Zařaďte do jídelníčku smoothie, protože je prostě osvěžující a chutné. Milují ho děti i dospělí. Příprava je snadná. Vyhněte se chemicky připraveným produktům a zapojte mixér. Rozhodně se nepouštějte do ničeho na vlastní pěst, na poprvé se držte osvědčených receptů. Začněte si kupovat biopotraviny. To jsou takové, kde nebylo k jejich vypěstování použito konzervačních složek a pesticidů. Při nakupování čtěte etikety. Možná se zhrozíte, co jste doposud jedli.

Relaxace především

Určitě máte pocit, že nemá masáž s detoxikací organismu nic společného, ale duševní a fyzický komfort je klíčem ke štěstí. Rozhodně pijte mnohem více vody a vynechejte slazené nápoje a cukr v kávě. Dokážete se vzdát ranního šálku kávy? Dejte jednou prostor zelenému čaji! Základem úspěchu je dostatečný pohyb. Sportování je fajn, hlavně se musíte pořádně zpotit. Je zajímavé, že pomáhá i akupunktura pro vyvážení těla. Samozřejmostí je příjem vlákniny. Otrlejší mohou zkusit jednodenní i dvoudenní půst. Dbejte na pravidelný spánek, užívejte probiotika, pojídejte superpotraviny a okuste sílu bylinek!

You May Also Like