4 pravidla pro zvládnutí veslování

Veslování je jedním z užitečných pohybů pro lidské tělo. Navíc je v poslední době kolem něj spousty ruchu a to díky tomu, že se dostal i do hledáčku kulturistů a silových sportovců. Ti jej využívají ve svém tréninku v posilovně, kdy usedají za trenažéry veslování. Toto efektivní cvičení vám protáhne téměř každý sval v těle. Jak správně veslovat a co dělat proto, aby bylo veslování skutečně účinné? Na to se podíváme v našem článku, kde se zaměříme na čtyři hlavní principy.

Najděte si svůj rytmus

Základem je mít svůj rytmus, navzdory všemu. Nekoukejte na to, zda pohyb provádíte správně. Nenechte se ničím rozptylovat a najděte to své „flow“. To je nejdůležitější hnací silou ve výkonnosti veslování. Pokud se napojíte na svůj správný rytmus, dokážete mnohem více, než když se budete limitovat, kvůli lepšímu stylu.

Plynulý pohyb

Plynulý pohyb posílí váš rytmus. Pokud se podíváte na profesionální veslaře, tak nikde nevidíte, kde pohyb začíná a končí. Vše je v jednotě. Plynulé, jako když teče řeka. Toho samého, chcete docílit i vy. S plynulým pohybem ujedete větší vzdálenost a nebudete tolik unavení. Myslete na to.

Oslavujte maličkosti

Oslavujte maličkosti a nedělejte si velkou hlavu z toho, když vám jeden den nevyjde. Největší chybou, jakou můžete při tréninku udělat, když vnímáte zpětnou vazbu s trenažéru negativně. Vteřiny nehrají rozdíl. Důležité je, že jste odjeli trénink na plno a 100% soustředění. Výsledky se dostaví v dlouhodobém horizontu.

Běh na dlouhou trať

Stejně jako v jiných sportech, tak i ve veslování je důležité být vytrvalý. Nehnat se za krátkodobým cílem, ale užívat si celou jízdu. Zaměřte se na celkový pokrok a ne na to, že v jeden den pokoříte svůj osobní rekord, ale v ostatních dnes se sotva zmůžete na jeden kilometr. O tom to není. Pokud budete dodržovat tyto základní pravidla, vaše výkonnost půjde nahoru.

You May Also Like