Čtyři techniky jak si udržet motivaci a být úspěšný

Posilování není jen o cvičení a stravě. Je také o motivaci a pozitivní mysli. Jedině ta vás dokáže udržet na správné cestě. Správnou motivaci musíte mít i v případě, kdy s cvičením začínáte. K čemu je vám zaplacený trenér, když se sami nedokopete k účasti na tréninku. Představíme vám čtyři důležité techniky, které vám pomohou udržet motivaci a být ve světě fitness úspěšní.

Mít vizi

Musíte mít vizi a být si naprosto jistí, co přesně chcete. Není nic horšího, než chodit cvičit a nemít důvod, proč to vše děláte. Nebojte se být konkrétní. Nemáme tím na mysli, chci zhubnout. To je až příliš jednoduché. Určete si kolik chcete zhubnout nebo co vše chcete zvládnout. Cvičíte proto, že se chystáte na maraton? Nebo jen chcete zvednout svoji dceru, ale současný stav vám nedovoluje vzít do náručí? Určením vize si lépe nastavíte tréninkový plán, který je základem úspěchu.

Získejte zpětnou vazbu

Pravdivá zpětná vazba je skvělým kořením, jak neusnout na vavřínech a získat chuť na sobě pracovat. Ptejte se odborníků a lidí na správném místě, jak jste na tom se splněním cílů a co je potřeba zlepšit. Doporučujeme dodržovat zhruba 14 až měsíční zpětnou vazbu, která vám dá objektivní posouzení. Jakákoliv zpětná vazba v kratším horizontu je nesmysl.

Důvod proč to děláte

Tato technika je hodně podobná vizi, ale funguje trošku jinak. Zatímco osobní vize je dlouhodobým cílem, důvod proč to děláte je tady a teď. Ten vás motivuje na tréninku udělat navíc pár opakování. Najděte si svoji motivaci, která vás vyburcuje k tomu proč to děláte. Klidně se může shodovat s celkovou vizí. Kromě důvodu proč to děláte, je i velmi důležité správné znění motivace. Porovnejte tyto dvě motivační věty:

  • „Chci zhubnout a posílit, protože nemohu uzvednout svoji dceru a vzít ji do náručí. Pokud to takhle půjde dál, nedožiji se jejího maturitního plesu. Potřebuji dodělat počet opakování abych byl svému cíli blíž.“
  • „Chci zhubnout, protože si okolí myslí, že jsem příliš tlustý“.

V obou případech se jedná o celkem dobré důvody proč. Jen v jednom případě je motivace skutečně osobní a silná. Schválně, která to je.

Dělejte to, co milujete

Možná se vám to zdá jako plytká fráze. Obzvláště, když tento slogan visí na každém rohu. Jenže v cvičení je skutečně důležité najít si to, co vás baví a naplňuje. Není tím myšleno pohodlí, ale konkrétní cviky a pohyb, který vás skutečně baví. Vyberte si sport z mládí nebo klidně zkoušejte každý týden něco nového. Jen se ujistěte, že tento styl vám vyhovuje a posouvá vás k vaši vizi.

You May Also Like