10 důvodů, proč se vašim svalům nechce růst

Konečně se po měsících dřiny začali ukazovat výsledky a najednou se vše zastavilo. Váš pokrok stojí a nikde žádné změny. Víte proč tomu tak je?

Celá řada faktorů ovlivňuje schopnost těla budovat svalovou hmotu podle vašeho plánu. Ať už dodržujete jídelníček, trénink nebo váš stav mysli, vždy se najde něco, co nefunguje tak jak má. Pojďme se společně podívat na nejčastějších chyby, které zabraňují růstu svalové hmoty.

Nedostatek kvalitního spánku

Pokud si nedopřejete kvalitní spánek každou noc, vaše svaly neporostou. Nedostatek spánku zvyšuje hladinu kortizolu v těle, který působí na růstový hormon a brání tělu ve správném ukládání glykogenu, který má vliv na svalovou hmotu. Pokud odjedete trénink, ale nevyspíte se pořádné, tak jste trénink nejeli na 100%.

Každý den spěte minimálně sedm a půl hodiny. Zhruba půl hodiny před spaním se vyhýbejte veškeré elektronice. V případě, že nemůžete usnout si dejte teplou sprchu nebo vanu.

Příliš mnoho alkoholu

Je v pořádku dopřát si jednou za čas skleničku alkoholu. Příliš mnoho alkoholu v těle potlačuje schopnost těla vytvářet svaly. Většina antixodiantů, které se obvykle používají pro růst svalů pomáhají metabolizovat alkohol.

Pokud chcete vidět výsledky, vyhýbejte se alkoholu úplně. Pokud to nejde, tak si vyhraďte jeden den na radovánky. Každý panák však doprovázejte sklenicí vody.

Jste dehydrovaný

Když chcete získat svalovou hmotu, jako první myslíte na sacharidy a bílkoviny. Často se však zapomíná na vodu, která je také velmi důležitá. Nedostatek vody způsobuje, že svaly nejsou krmeny živinami, které potřebují. Ujistěte se, že každý den vypijete minimálně dva litry vody. Pokud máte trénink, tak objem vody přidejte.

Jste vystresovaní

Stres zvyšuje hladinu kortizolu, stresového hormonu, který zvyšuje chuť k jídlu a ukládání tuků. Také zamezuje využití glukózy v těle. Díky tomu se stane, že svaly přestanou růst a bílkoviny se řádně nevstřebávají.

Snažte se vyhýbat stresu. Snižte si pracovní zátěž, navštivte lekci jógy, popíjejte rooibosový čaj, který pomáhá snižovat stresové hormony.

You May Also Like