Strategie na budování hmoty, která nezklame

Síla je základem každodenních úkonů. Není omezena pouze na svalovou hmotu a kapacitu. Když budete silnější, budete rychlejší, zhubnete a získáte lepší kondici. Máme pro vás několik tipů, které vám udělají život jednodušší. Postupujte podle následujících pravidel a získáte svaly a dlouhotrvající sílu.

Drž se velké čtyřky

Dřep, mrtvý tah, bench press a tlaky na ramena jsou ty nejlepší cviky pro pevnost, budování svalové hmoty a síly. K této kouzelné čtyřce můžeš přidat i další cviky, ale nic není tak komplexní, jako výše uvedené.

Činka je všechno co potřebuješ

Zapomeňte na všechny moderní výstřelky a stroje. Činka je král, činka je královna. Všechno ostatní je jen dvorní šašek. Má své místo, ale není podstatné. Začni s „velkou čtyřkou“ a jakmile si vybuduješ sílu, přejdi na cvičení s činkou a vlastním tělem.

Minimalismus především

Někteří trenéři chtějí po klientech zvedání v určitých intervalech. To je skvělé pro pokročilé cvičence, ale ne pro začátečníky. Není třeba počítat nic jiného než opakování v průběhu setu. Jediné co řešíš je počet opakování a váha, která neustále narůstá. Jedině tak poznáš, že tvůj výkon se zlepšuje a síla roste.

Zapisuj si výkon

Zapiš si cvičení, počet opakování, hmotnost a pocity. Sleduj své nejlepší cviky a neustále se snaž zlepšovat ve výsledcích. Nic víc za tím nehledej. Neexistují kouzelné formule na zlepšení.

Nepřeháněj a nekombinuj

Udrž v tréninku maximálně tři až čtyři cviky. Krátký trénink pomáhá využít hormonální přepětí. Příliš mnoho cviků přetěžuje tělo. Vyberte si jeden hlavní cvik z „velké čtyřky“, jeden nebo dva doprovodné cviky pro udržení těla v rovnováze a cvik pro posílení středu těla nebo izolovaných svalů. Příliš mnoho cviků neprospívá tělu a ničí vybudovanou svalovou hmotu.

Počítej do pěti

Víc než pět setů v jednom cviku nepřináší žádné výhody pro tělo ani sval. Pět setů je ideální kombinace pro získání svalů a síly. Pokud půjdeš za tuhle hranici, přivedeš si jen svalové přepětí a možnost vzniku zranění. Spolkni ego a cvič s rozumem.

You May Also Like