3 standardy pro muže na poměření síly

Myslíte, že jste silný? Být v posilovně a zvedat pouze čistou tyč není příliš velká paráda a na sebevědomí to nepřidá. Mít krásně kulaté číslo je sen mnoha mužů, kteří na sobě dřou každý den. Přečtěte si níže uvedené informace a zjistěte, jak na tom jste a co je potřeba zlepšit.

Back squat

Průměr: 1.5x své váhy

Nadprůměr: 1.75x své váhy

Superhrdina: 2.5x své váhy

Zlepšete svůj výkon. Být silný v dřepu je skutečnou výsadou. Silné nohy vám nejen pomohou zvýšit váš sportovní výkon, ale také vám dovolují zpevnit i další části těla. Pokud nevíte, jak zvýšit své limity, přidejte do tréninku výskoky na bednu. Ty pomáhají budovat výbušnost ve spodní části těla a umožní vám zvyšovat váhu na dřepu. Uberte také na tréninku. Místo zapojení 2-3 krát v týdnu, bohatě postačí vyšší váha 1-2 krát za týden.

Deadlift

Průměr: 1.5x své váhy

Nadprůměr: 2x své váhy

Superhrdina: 2.75x své váhy

Schopnost tahat těžké předměty koreluje dobře s celkovou silou. Tahání velkých vah totiž vyžaduje silné jádro, pevné ruce a obrovskou sílu v nohách. Pokud se vám nedaří zvedat těžký váhy, zkuste zapracovat na svém tréninku a technice. Nechte si poradit od zkušenějších. Nebo si vybírejte závaží, kde máte nastavenou lištu ve výšce holeně. Kratší vzdálenost umožňuje zvedat větší váhu a zvyšovat tak sílu. Někdy také zapojte cviky s těžkými břemeny na posílení dolní části zad.

Bench press

Průměr: 1x své váhy

Nadprůměr: 1.5x své váhy

Superhrdina: 2x své váhy

Bench press patří mezi nejvíce zveličované indikátory síly. Spousta mladých kluků se předhání, kdo potahá více. Kromě síly si při tomto cviku vybudujete impozantní horní část těla. Pokud nedosahujete závratných čísel, zkuste zapracovat na okolních svalech. Zapojte do svého tréninku kliky a jiné pressy, které vám pomohou vybudovat výbušnou sílu v horní části těla a posílí vaše tricepsy. Nezapomeňte také na svaly v ramenou, které jsou důležité pro držení rovnováhy. Nemluvě o tom, že musíte mít dobře natrénovány pohyby na hrazdě.

You May Also Like