Buďte při sportování na silnici vidět

Chodíte rádi běhat navečer? Nebo vyjíždíte na kolo při západu slunce a vracíte se za šera? Večerní sportování má své kouzlo. Venku už je klid a připadáte si, jako byste měli celý svět pro sebe. Navíc vás nikdo nesleduje, jak se potíte a už vám dochází síly. Neměli byste ovšem zapomínat na bezpečnost.

Jestliže běháte po loukách či lesních cestách, můžete být docela v klidu, ale přesto pravděpodobně aspoň přebíháte silnici. Namítáte, že je to jen chvilka? Ano, běžíte-li dostatečně rychle, tak je. Nicméně i v té chvilce může dojít k neštěstí. Přitom stačí málo – investovat pár desítek korun a pořídit si reflexní prvek.

Co se hodí, pokud ve tmě běháte

Výběr reflexních doplňků pro běžce je obrovský. Postačí nášivka nebo pásek na ruku, který je vhodné upevňovat na končetinu směrem do silnice. Dobrým řešením jsou také přímo reflexní části oděvu – můžete si pořídit reflexní šátek, čepici, nákrčník, šálu či tkaničky pro letní období, kdy už je na šátky moc teplo. Tyto části oděvu stejně musíte nosit.

Co byste měli mít na kole

Na večerní a podvečerní projížďky si určitě berte světlo. Jistě se vám už někdy stalo, že se trasa z nějakého důvodu prodloužila a domů jste se vraceli za tmy. Bez světla je to pak téměř sebevražda.

Atraktivnější možností je například 犀利士
s://www.altima.cz/58-led-svitici-ventilky-na-kolo/“>svítící ventilek, který nasadíte na ten stávající, a on se rozsvítí, kdykoliv se kolo dá do pohybu. Na výběr je z několika barev, takže budete styloví. Z reflexních prvků na kolo můžeme jmenovat ještě tyčinky na dráty, samolepky, plastové prvky na dráty nebo ledvinku.

Co navléknout pejskovi

Pokud s sebou večer berete na vyvenčení pejska, i on by pochopitelně měl být chráněný před nebezpečným provozem. Vyrábí se reflexní obojky a vodítka, LED světla na obojky, nebo dokonce vesty pro psy.

Na tom, jaký reflexní prvek si vyberete, až tolik nezáleží. I malá nášivka je lepší než nic.

You May Also Like