3 pravidla pro rychlé odbourání tuku

Mezi lidmi koluje spousta mýtů, jak zhubnout a zbavit se přebytečného tuku. Většina návodů a informací je rozporuplná a mnohdy nemají na tělo ten správný efekt. Naučte se těchto 5 pravidel pro odbourání tuku a máte vystaráno. Zbytek už jsou jen detaily.

Pravidlo 1: Spalujte více kalorií, než sníte

Ztratit na váze jde poměrně jednoduše, pokud spálíte více kalorií, než sníte. Příliš mnoho lidí podceňuje, kolik toho sní a přeceňují, kolik toho spálí. Vyhněte se dohadům a udržujte si deník po dobu jednoho týdne. Spočítejte si přesně kolik kalorií v průměru sníte. Budete překvapeni.

Uberte ze své stravy 500 kalorií, což odpovídá jednomu velkému jídlu. Nemáme tím na mysli, abyste se odřízli od večeře. Stačí snížit velikost porce, omezit sacharidy a vyhnout se nezdravým či průmyslově zpracovaným potravinám.

Pravidlo 2: Jezte více bílkovin

Potraviny z vysokým obsahem bílkovin jsou nejdůležitější pro ztrátu tuku. Za prvé, udrží déle pocit sytosti, což zabraňuje zbytečnému přejídání. Také zvyšují spalování kalorií po celý den, protože protein vyžaduje více energie na trávení, než sacharidy a tuky. Kromě toho vysoký počet bílkovin ve stravě zamezuje ztrátě svalové hmoty. Dopřejte si alespoň jeden gram bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti.

Pravidlo 3: Dopřejte si zdravé tuky

Tuk v potravinách nemusí nutně znamenat tuk kolem pasu. Živočišné tuky, kokosový olej, ořechy a avokádo pomáhají snížit hlad a udržet optimální produkci testosteronu. S nedostatkem těchto tuků bude klesat vaše výkonnost a libido.

Jezte více zdravých tuků a snižte množství sacharidů, které jen zvyšují hladinu cukru v těle a pomáhají s ukládáním tuku. Získejte alespoň 25% svých kalorií z dobrých zdrojů tuku a vyhněte se umělým trans-tukům, které jsou spojeny s řadou zdravotních problémů, jako jsou srdeční choroby.

You May Also Like