Český výrobce přichází s doplňky stravy pro vegany

Vegani své tělo většinou zásobují daleko lepší potravou než masožravci. Dávají si pozor na to, co jí, snaží se poskládat svůj jídelníček tak, aby tělo mělo všechny důležití vitamíny i minerály. I veganovi se však může stát, že mu bude nějaký cenný minerál či vitamín chybět. Pak není nic jednoduššího než sáhnout po doplňcích stravy.

Jako doplněk stravy dnes seženete prakticky jakýkoliv vitamín či minerál. Problém je, že pokud se vydáte běžně do lékárny, občas vám prodají nějaký produkt, který není čistě rostlinný. Právě proto český výrobce Naturvita přišel s řadou doplňků stravy určených přímo pro vegany. Samozřejmě si je mohou pořídit i ti, kteří nejsou na veganské stravě.

Naturvita reaguje na poptávku trhu

Společnost Naturvita, a.s. vyrábí celou škálu doplňků stravy. Jedná se o přírodní produkty, které jsou k tělu šetrné. Na jejich vývoji se podílí zdravotníci i odborníci v oblasti zdravé výživy.

Nedávno začala společnost nabízet také produkty určené pro vegany, čímž pružně reaguje na poptávku trhu. Některé přípravky, které jsou v řadě zařazené, vyráběla již dříve. Tím, že je explicitně označila jako veganské, však veganům usnadnila práci. Nemusí zdlouhavě číst složení a pátrat po tom, z čeho je jaký produkt vyrobený.

B12, železo, hořčík či selen

Veganům chybí typicky ty stejné vitamíny a minerály jako masožravcům. Jedinou výjimkou je vitamín B12, který na veganské stravě není z čeho získávat. Možná vás překvapí informace, že i masožravci ho vlastně přijímají uměle. Prasatům a jiným zvířatům je podáván umělou formou, protože ho také nemohou získat z rostlinné stravě. Přes jejich maso se pak dostává do lidského těla. Vegan si prostě vezme doplněk stravy rovnou, nenechá ho přecházet přes tělo zvířete.

V sortimentu výrobce Naturvita tedy nechybí ani vitamín B12, který podporuje imunitní systém, tvorbu červených krvinek, činnost nervové soustavy a snižuje únavu i vyčerpání. Jedno balení obsahuje 60 tablet, doporučené denní dávkování je 1 tableta denně. Vitamín B12 pro vegany pořídíte například v e-shopu GigaLekarna.cz.

You May Also Like