5 chyb při cvičení a jak je napravit

Velmi častým jevem je, že si stáhnete tréninkový program, který vás nalákal na vysokou účinnost, ale výsledky se nedostavují. Nejste první ani poslední. Jedná se o jednu ze základních chyb, kterou začátečníci dělají. Pojďme se podívat na dalších 5 chyb, které při cvičení děláte.

Cíle a cvičení nejde ruku v ruce

Nejčastějším přáním začátečníků, je shodit přebytečné tuky a získat svalovou hmotu. Jenže si vyberou takový druh pohybu a tréninku, který nejde ruku v ruce s jejich cíli. Pokud chcete zhubnout a získat objem či sílu, musíte si vybrat trénink o vysoké intenzitě. Běhání, jóga nebo plavání je sice skvělé, ale nepomohou vám splnit vaše cíle. Dobře si tedy promyslete, čeho chcete dosáhnout.

Nezvedáte dostatečnou váhu

Jedná se o velmi diskutované téma, na které je spousty názorů, mýtů a polopravd. Faktem je, že skvělé výsledky přichází s tvrdým tréninkem. Vždy dávejte přednost nižšímu počtu sad při vysoké intenzitě než naopak. Takový druh cvičení, kde je spousty sérií při velkém počtu opakování s malou vahou není časově efektivní a vaše tělo si z toho neodnese vše, co při intenzivním tréninku s těžkou vahou.

Tréninky s vysokou mírou zranění

Bezpečnost je základem každého tréninkového programu. Přemýšlejte o tom, když si vybíráte svůj tréninkový plán. Neobsahuje příliš mnoho složitých cviků, které mají vysokou míru zranění? Nemáme na mysli, abyste s tímto rizikovým programem skončili. Jen je zapotřebí uvědomit si, zda vám zvýšení míra rizika za to stojí. Zda spíše nemarodíte, než cvičíte.

Vysoká intenzita tréninku

V určitém bodě budete muset tvrdě trénovat. Vysoká intenzita tréninku vás posune mnohem dále. Je třeba se posouvat. Aby k tomu došlo, vaše tělo a svaly musí být vystaveni neustále novým impulsům, které vám pomohou s progresem. Pozor si však dávejte na začátek, ať něco nepřepálíte. Klidně začínejte postupně. První sérii dejte s vysokou intenzitou a zbytek cvičte v rutině. Každý další týden přidejte na intenzitě. Výsledky se brzo dostaví.

You May Also Like