5 způsobů, jak vytěžit maximum z ranní rutiny

Cvičení v dopoledních hodinách je něco víc, než jen pouhým nastartováním těla do nového dne. Je zapotřebí správná výživa, hydratace, zahřátí a několik tvrdých sérií. Abyste všechno provedli správně a ranní rutina měla účinek, máme pro vás několik rad. Díky tomu se ranní trénink stane alfou a omegou pro budování svalů a shazování kil.

Najděte to správné palivo

Jíst nebo nejíst před ranním tréninkem?

Pokud se chystáte k jídlu a zároveň tréninkem, dostaňte do těla živiny alespoň hodinu před pohybem. Připravte si proteinový koktejl, lesní plody nebo ovesné vločky. Vyhýbejte se tučným jídlům, po kterých se budete cítit těžcí a pomalý.

Dostaňte krev do varu

Tělo potřebuje připravit na zátěž, která ho čeká. Zvláště když se právě probudíte. Jakmile vyskočíte z postele, proveďte pár kliků nebo si zacvičte jógu. Studená sprcha také není k zahození. Nejlepším způsobem, jak se zahřát je dělat dynamické pohyby, které napodobují pohyby v tréninku. Bohatě stačí 5 minut. Vaše tělo se rozehřeje, nastartuje a bude připraveno do boje.

Napumpujte se hudbou

Někdo nedoporučuje jakékoliv rozptýlení během tréninku. My tvrdíme, že správně zvolená hudbu umí dělat zázraky. Jedná se totiž o skvělý způsob, jak dostat ze svého těla více. Během poslechu se totiž nebudete soustředit tolik námahu, ale budete se snažit udržet krok s rytmem. Zvýšíte si srdeční frekvenci, nastolíte nové limity a pokoříte trénink v rekordním čase.

Voda, voda a zase voda

Voda je základ. Hlavně po ránu kdy se probudíte dehydratovaní. Je to podobné jako s jídlem. Dopřejte si pár skelniček vody minimálně hodinu před tréninkem. Ideální je konzumovat ovoce a zeleninu bohatou na vodu. Pouhých 15 minut před tréninkem se totiž nestihnete dostatečně hydratovat a tělo vyplaví všechnu vodu pryč.

Jídlo až po tréninku

Pokud vám dělá problém jíst před cvičením, odložte jídlo na později. Dopřejte si proteinový nápoj, který doplní do těla potřebné látky a podpoří růst svalů. Nebo jiné jídlo bohaté na bílkoviny. Konzumace proteinu před tréninkem nevede k zisku větší svalové hmoty, ale konzumace bílkovin po tréninku má ten správný účinek.

You May Also Like