8 tipů, jak si udržet dietu a zdravě jíst

Chcete-li zhubnout, udržet si břišní svaly nebo mít jen 7% tělesného tuku, potřebujete jíst zdravě a vyváženě. To znamená, že budete konzumovat potraviny, které vás udrží plné a ochrání vás před hladem, který je hlavním postrachem všech diet. Máme pro 8 tipů, které vám pomohou lépe se rozhodovat, když se dostanete na rozcestí.

Nevynechávejte snídani

Vaše šance na úspěch se zvýší, když nevynecháte snídani. Ta zvyšuje množství dopaminu v těle, což vede k příjemnému pocity a zároveň pomáhá bojovat proti tuku a chuti na cukr.

Pijte hodně kávy

Káva vám pomůže vytvářet jaterní enzymy, které vám pomohou hubnout. Stačí tři šálky kvalitní kávy denně a máte více jaterních enzymů, než osoby, které kávu nepijí.

Pijte pomerančový džus

Pravidelné pití pomerančového džusu udrží váš krevní tlak nízko. Navíc má čerstvý pomerančový džus vysoké množství vlákniny a vitamínu C, což je pro vaše tělo jedině dobře.

Připravte si svačinku

Stačí hrst mandlí v dopoledních hodinách a zbavíte se chuti a hladu před obědem. Snížíte si tak množství kalorií a rychleji zhubnete.

Připravte si předem oběd

Kromě toho, že ušetříte peníze si navíc určíte i velikost porcí. Právě množství jídla během oběda je velmi častou příčinou, proč se vám nedaří zhubnout a nabrat svalovou hmotu.

Vyhněte se junk food

Pro vás neexistuje pizza, sendvič ani hamburger. Své rozhodnutí berte vážně a pokud chcete zhubnout, tak přestaňte jíst nekvalitní potraviny.

Doplňujte vlákninu

Pravidelně konzumujte fazole, hrách, cizrnu nebo čočku. Jedna porce denně vám zajistí dostatek vlákniny a minerálů. Navíc výše uvedené potraviny zvyšují pocit plnosti o 31%. Což se vyplatí v momentě kdy se snažíte zhubnout.

Zbavte se sladkých limonád a energetických nápojů

Pijte jen vodu a bylinné čaje. Všechno ostatní vám v ničem nepomůže.

You May Also Like