Budování svalové hmoty pro začátečníky. Jak být silný, pevný a mít pořádný objem

Chcete budovat svalovou hmotu? A více jaký je váš cíl? Chcete mít velké svaly nebo velkou sílu? Oba cíle zahrnují zvedání těžkých věcí a konzumaci těch správných potravin, přesto jsou detaily trochu odlišné. Pojďme si blíže představit jednotlivé postupy.

Jak zvedat závaží pro budování svalové hmoty

Chcete-li být opravdu velký, budete muset trávit hodně času v posilovně. Minimálně trénovat třikrát týdně, ale většina programů pro kulturisty je určena na pět dní. Mějte však na paměti, že nezávisí ani tak na počtu tréninku, jako na jejich intenzitě. Čím méně tréninkových jednotek, tím více intenzivní musí být, abyste zaregistrovali pokrok.

Intenzivní je klíčové slovo. Hypertrofie je důležitá pro růst objemu svalu. Tedy pro správný objem je důležité mít správné množství sad a opakování. V ideálním případě to znamená 3 až 5 sad a opakování kolem 8-15 a při posledních pohybech bojujete se svým tělem. V ideální případě přidáte ještě dva kousky navíc. Cílem je mít svaly tvrdé, ale nesmí dojít k celkovému selhání.

Jak zvedat závaží pro získání síly

Pro silné svaly je důležité dělat něco jinak, než jako je tomu při objemu. Typicky se jedná o opakování v rozsahu 3-6 opakování a při posledním opakování jste sotva schopni zvednout činku. Dále je tu delší doba odpočinku, která se pohybuje mezi 3-6 minutami mezi sériemi. Za tu dobu se vaše svaly a mozek zotaví. Takže jestli chcete získat sílu, připravte si pořádnou váhu, kterou utáhnete na 3-6 opakování při 3-5 sad. Důležitá je i doba odpočinku. Minimálně 24 hodin, ale v ideálním případě až 72 hodin. Také se zaměřte na koordinaci pohybu a ne na izolaci. Takže trénink rozdělte na horní a dolní polovinu těla. Nezapomeňte ani na samotnou techniku. Nejdříve se ujistěte, že děláte správný pohyb, který neškodí vašemu zdraví a až poté se zaměřte na těžkou váhu.

You May Also Like