Jak nezůstat navěky na úřadu práce? Řešením je rekvalifikační kurz

Řada zaměstnání je v dnešní době na okraji zájmu, ať už z důvodu přetrvávající pandemie koronaviru, případně kvůli tomu, že se mění situace na trhu práce. Pakliže se tento problém týká i vás a nechcete se spoléhat na náhodu, je možná na čase změnit profesi. Nemusí to být tak složité, jak se na první pohled zdá. Velmi užitečné jsou rekvalifikace, díky nimž se dají osvojit znalosti v nové profesi již během pár týdnů.

Pro koho je rekvalifikace vhodná?

V první řadě je rekvalifikace ideální pro osoby, které jsou dlouhodoběji vedené na úřadu práce, respektive již nějaký čas nemají stabilní zaměstnání s odpovídající mzdou. Výhodou je fakt, že za vybraný kurz jako uchazeči o zaměstnání, již jsou vedeni na úřadu, nemusíte platit. Příkladem jsou rekvalifikační kurzy České Budějovice, jichž je v současné době poměrně značné množství, takže je rozhodně z čeho vybírat.

Rekvalifikace se může hodit také ostatním lidem, pakliže třeba jen nejsou spokojeni se svojí dosavadní prací a potřebují změnu. V tom případě si za ni zaplatíte, částky za rekvalifikační kurzy však nejsou nijak přehnaně vysoké, zpravidla se pohybují v cenách kolem 10 tisíc korun.

Jak rekvalifikace probíhá?

Zvolit si lze kupříkladu rekvalifikační kurz účetnictví a daňové evidence, velmi populární a ceněné jsou rovněž kurzy online marketingu a personalistiky, což jsou zároveň zaměstnání, o něž mají firmy velký zájem.

V rámci kurzu, který vždy trvá několik týdnů, se s pomocí zkušených lektorů dozvíte veškeré důležité poznatky a naberete vědomosti z praktických příkladů. Na závěr absolvujete zkoušku. Pakliže v ní uspějete, obdržíte osvědčení s certifikátem. Ten poté můžete předkládat v rámci ucházení se o konkrétní zaměstnání, pomůže vám zvýšit šance na úspěch při hledání nové práce.

Rekvalifikace je jistě dobrou volbou, pokud nechcete na dlouhou dobu skončit na úřadu práce a s minimálními příjmy. Jde o možnost změnit svoji profesi, aniž byste museli znovu studovat celé roky v klasické škole.

You May Also Like